Zdrowie w korzeniach prosto z Ameryki

Zdrowie w korzeniach prosto z Ameryki

Smilax aspera, czyli kolcorośl, to roślina, której niezwykłe właściwości są znane i cenione od wieków. Korzeń kolcorośli można spotkać przede wszystkim w Ameryce Środkowej. Zyskuje on jednak coraz większą popularność w Europie, także w Polsce. Jak korzeń kolcorośli wpływa na zdrowie?

 

Niezwykłe właściwości kolcorośli

Kolcorośl znana jest przede wszystkim z bogactwa witamin i składników mineralnych. Korzeń zawiera między innymi witaminę A, C i D oraz witaminy z grupy D, siarkę, mangan, sód i wiele innych prozdrowotnych składników. Po tę niezwykłą roślinę warto też sięgnąć nie tylko po to, aby uzupełnić niedobory witamin, ale także:

– w celu przybrania na wadze, co jest istotne zarówno w przypadku sportowców budujących masę mięśniową, jak i osób borykających się ze zbyt niską masą ciała

– w walce z reumatyzmem

– przy osłabionej odporności

– przy leczeniu zwyrodnień stawów

– wspomagająco przy schorzeniach związanych z układem pokarmowym

 

To nie wszystkie właściwości kolcorośli. W Ameryce spożywano też napary z rośliny, ponieważ uznawano ją za silny afrodyzjak. Warto też spożywać napar z korzenia smilax aspera w przypadku chorych nerek czy zatrzymywania wody w organizmie. Osoby pijące napar regularnie podkreślają jego pozytywny wpływ na organizm. Wspomina się o lepszym samopoczuciu, przyroście masy mięśniowej oraz oczyszczającemu działaniu.

Jak stosować kolcorośl?

Każdy, kto chce skorzystać z prozdrowotnych właściwości korzeni kolcorośli, może bez problemu znaleźć ten suplement diety w aptekach i sklepach zielarskich. Do wyboru są produkty różnych marek m.in. Smilax, Swanson Sarsaparilla czy Medica Herbs. Produkt można dostać w postaci sproszkowanego korzenia, z którego przygotowuje się napar. Dostępne są też pocięte na małe kawałki suszone korzenie. Wygodną formą stosowania suplementu są też kapsułki. Można też zdecydować się na yerba matę, w której znajdują się liście kolcorośli. Warto sięgnąć po tę roślinę i stosować ją jako naturalny suplement diety. Napar można pić zamiast herbaty. Pozytywne komentarze osób, które zdecydowały się na włączenie kolcorośli do swojej diety przemawiają na plus tej egzotycznej rośliny.