Serum z witaminą C receptą na piękną i młodą skórę

Serum z witaminą C receptą na piękną i młodą skórę

Witamina C zwana jest witaminą młodości. Wynika to z jej niezwykłych pielęgnacyjnych właściwości, które wykorzystywane są przy produkcji kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Serum z witaminą C polecane jest dla osób w różnym wieku, bez względu na rodzaj skóry. Jak witamina C wpływa na skórę?

 

Serum z witaminą C jako uzupełnienie kompleksowej pielęgnacji skóry twarzy

Za młody wygląd skóry odpowiada przede wszystkim kolagen, kwas hialuronowy i elastyna. Serum z witaminą C stymuluje produkcję tych składników, a tym samym wpływa na kondycję skóry i jej zdrowy wygląd. Dlaczego warto włączyć witaminę C do codziennej pielęgnacji? Ponieważ oprócz stymulowania produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego serum z witaminą C odpowiada za:

– spłycenie drobnych zmarszczek

– likwidację przebarwień

– poprawę elastyczności skóry

– łagodzenie stanów zapalnych u osób cierpiących na trądzik

– ochronę przed promieniowaniem słonecznym

 

Serum z witaminą C często wzbogacone jest o dodatkowe składniki, które zapewniają skórze kompleksową pielęgnację. Do takich składników zalicza się np. witaminę A, E oraz antyoksydanty.

 

Jak używać serum z witaminą C?

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy mogą mieć różną formę. Serum z witaminą C to kosmetyk w skoncentrowanej postaci. Produkty tego typu wykazują zazwyczaj silniejsze działanie niż kremy czy toniki. Nie stosuje się ich tak często jak kosmetyków do codziennej pielęgnacji twarzy, ponieważ substancje aktywne zawarte w serum z witaminą C bardzo silnie oddziałują na skórę i nie jest konieczna ich codzienna aplikacja. Produkty z tej kategorii stosuje się między innymi w sytuacji, gdy skóra jest nadmiernie przesuszona lub podrażniona np. w wyniku długiego przebywania na słońcu. Serum nie powinno zastępować codziennej pielęgnacji skóry twarzy, lecz stanowić jej uzupełnienie. Przed zastosowaniem kosmetyku należy dokładnie oczyścić skórę przy użyciu płynu micelarnego i toniku. Kolejnym krokiem jest delikatne nałożenie lub wklepanie serum z witaminą C. Po wchłonięciu produktu można nałożyć inne kosmetyki stosowane na co dzień. W zależności od zaleceń producenta serum stosuje się przeważnie dwa – trzy razy w tygodniu.