Jak łatwo i skutecznie rzucić palenie?

Jak łatwo i skutecznie rzucić palenie?

Każdy wie, że palenie papierosów nie należy w żaden sposób do zdrowych nawyków. Obciąża to organizm i portfel, dlatego postanowienie o rzuceniu tego jest jednym z najczęściej podejmowanych postanowień noworocznych. Nie zawsze jest to łatwe, ale pomocą są takie środki jak Nicorette spray, Niquitin czy Tabex.

Motywacja i wsparcie w rzuceniu palenia

Zastosowanie środków wspomagających jest bardzo dobrym pomysłem, dzięki któremu łatwiej będzie się pozbyć niechcianego nawyku. Oczywiście same środki są wsparciem, ale muszą one pójść w parze z własną wytrwałością i dużą siłą woli. Trzeba będzie oprzeć się wielu pokusom, dlatego zwłaszcza w początkowym etapie własne motywacje będą miały największe znaczenie. To właśnie dzięki nim można podjąć te niełatwe wyzwanie, ale także konsekwentnie się go trzymać. Tak jak w przypadku każdej nowej sytuacji, także w tym przypadku najtrudniejsze są same początki.

Wiedząc o tym, łatwiej będzie sobie z nimi poradzić, mając świadomość, że już niedługo wszystko będzie przebiegać znacznie prościej i odstawienie tego, po co dotychczas wciąż się sięgało, nie będzie już tak dokuczliwe. Łatwiej więc pozbyć się myślenia, które utrudnia funkcjonowanie i zaburza konsekwencję poprzez wrażenie, że zawsze już będzie brakowało tego, od czego zdążyło się już uzależnić. Tak jednak nie jest, i chociaż w danej chwili ciężko w to uwierzyć, to jednak warto ze wszystkich sił zebrać się w sobie, wziąć w garść i przetrwać ten kryzysowy moment.

Działanie środków wspomagających zaprzestanie palenia

Specjalistyczne środki wspierające rzucanie palenia są dużym ułatwieniem w tej nierównej walce. Już w ciągu kilkudziesięciu sekund przynoszą one ulgę, dlatego skutecznie powstrzymują przed zapaleniem w chwili, kiedy zaczyna się nagle odczuwać silną potrzebę pójścia w tym kierunku. Gdyby ten czas był dłuższy, wiele osób przypuszczalnie nie dałoby rady i zdążyłoby się złamać. W tym przypadku jest inaczej, dlatego tak duża liczba dotychczasowych użytkowników wydaje pozytywne opinie o produkcie i rekomenduje jego stosowanie kolejnym osobom, które dopiero stoją przed tym procesem. W składzie produktu znajduje się niewielka ilość nikotyny, która łagodzi objawy związane z nagłym jej odstawieniem. Ta minimalna dawka sprawia, że odstawienie nie jest przez organizm odczuwalne jako aż tak drastyczne, przez co znacznie łatwiej jest to znieść. Później, gdy się już przestawi na brak jej dostarczania w takim stopniu, jak wcześniej, rezygnacja ze stosowania produktu jest już całkowicie bezproblemowym działaniem.