Jak wybrać smoczek do butelki

Jak wybrać smoczek do butelki

Posiadanie dziecka to nie tylko radość z najmniejszego członka rodziny w domu i odkrywanie wraz z nim świata na nowo, ale także spore wyzwanie. Trzeba zaopatrzyć się w szereg produktów, o znaczeniu których wcześniej się nawet nie myślało. Jedną z polecanych rzeczy jest avent smoczek do butelki, ale można sięgnąć także po takie marki jak lovi czy canpol.

Smoczek do poszczególnych grup wiekowych

Wybierając smoczek należy zwrócić uwagę, do jakiego wieku jest przeznaczony konkretny model. Dzieci w początkowym etapie rozwoju życia pozapłodowego mają jeszcze niewielkie jamy ustne, które jednak intensywnie zmieniają się i rosną z miesiąca na miesiąc. Uznaniem specjalistów i samych użytkowników cieszy się firma produkująca bardzo ciekawy smoczek do butelki. Proponowany przez nich produkt jest dobrze skonstruowany, dzięki czemu korzystanie z niego przez dziecko jest dla malucha wygodne i przyjemne. Firma proponuje modele przeznaczone najpierw do stosowania praktycznie od chwili samego urodzenia, a potem następne, do dalszego użytkowania w kolejnych miesiącach życia.

Zakresy wiekowe smoczków to przede wszystkim:

  • od pierwszych chwil życia
  • od 3 miesiąca
  • od 6 miesiąca

Trudno posądzać producenta w tej kwestii o wskazywanie potrzeby wymiany smoczka po trzech miesiącach ze względu na chęć własnego zysku. Trudno powiedzieć czy stworzenie uniwersalnego produktu byłoby w ogóle możliwe, jednak na pewno nie byłoby zdrowe dla dziecka. Najważniejsze jest przecież jego bezpieczeństwo i właściwy rozwój. Za mały smoczek dla starszego dziecka groziłby nawet jego połknięciem, a za duży przyczyniałby się do nieprawidłowego rozwoju zgryzu.

Smoczek do butelki w naturalnym kształcie

Cechą charakterystyczną jest to, że smoczek do butelki może być stworzony w kształcie odpowiadającym fizjologicznemu kształtowi damskiej piersi. Odruch ssania jest tu więc zgodny z naturalnie zachodzącym procesem, a sam produkt odpowiada w pełni temu, jak dzieje się to w przypadku karmienia piersią. Na pochwałę zasługują także materiały, z których została wykonana butelka wraz ze smoczkiem. Są one najwyższej jakości, posiadające odpowiednie certyfikaty i spełniające wymogi, które są stawiane przez tego typu produktami. Dzięki temu każdy rodzic może czuć się w pełni bezpiecznie i spokojnie żyć ze świadomością, że to, co dziecko włoży prosto do swoich ust jest dla niego jak najbardziej sprzyjające. Karmienie dziecka staje się więc dużo łatwiejsze i bezproblemowe, także w sytuacjach, gdy za sprawą własnego wyboru lub obiektywnych warunków nie da się wciąż lub w ogóle karmić naturalnie.