Zimowe akcesoria samochodowe

Zimowe akcesoria samochodowe

Zima w Polsce to najtrudniejsza i najbardziej wymagająca pora roku dla kierowców. Dodatkowo trwa bardzo długo. Krótkie dni zmuszają do jazdy po ciemku. Niejednokrotnie pojawiają się problemy z rozruchem, zamarzniętymi zamkami albo oblodzonymi szybami. Wiele z tych problemów da się jednak rozwiązać za pomocą prostych i tanich akcesoriów samochodowych.

Przed zimą warto zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria samochodowe. Nigdy bowiem nie wiemy, kiedy będą potrzebne. Wybór akcesoriów zależeć będzie w dużej mierze od naszych możliwości finansowych czy sposobu przechowywania auta (zupełnie inne akcesoria przydadzą się w przypadku samochodu garażowanego, a inne, jeśli auto stoi na parkingu pod blokiem).

Czego nie może zabraknąć?

Zamarznięte i oblodzone szyby to najczęstszy problem w sezonie zimowym. Poradzić sobie z nim możemy za pomocą popularnych skrobaczek lub poprzez użycie rozmrażacza do szyb. Skrobaczki można kupić już za kilka złotych. By nie podrapać szyb, oraz by ich stosowanie nie było udręką warto zakupić droższe, lepszej jakości artykuły. Rozmrażacz to droższa alternatywa. Jest on jednak niezastąpiony w przypadku, gdy marznący deszcz pokryje szyby grubą warstwą lodu.  Najtańsze preparaty mogą jednak pozostawiać białe plamy i niezwykle nieestetyczne zacieki. By nie dać się zaskoczyć zimie o ich zakupie należy pomyśleć nieco wcześniej.

Kolejnym przedmiotem, który warto mieć zawsze w samochodzie są kable rozruchowe. Bardzo mroźna noc może przyczynić się do całkowitego rozładowania akumulatora. Aby dotrzeć na czas do pracy, za pomocą kabli i „dawcy” możemy szybko uruchomić samochód. By nie musieć szukać uczynnego sąsiada, można zainwestować w boostery. Ważne, by akcesoria te były wysokiej jakości. To od nich bowiem zależy, czy uda nam się uruchomić samochód w mroźny dzień. Chcąc uniknąć przykrych niespodzianek lepiej nie inwestować w kable za kilka złotych. Zakup kabli z miedziowanymi krokodylkami lepiej sobie darować.

Gdzie kupić?

Jednym z najbardziej sprawdzonych sposobów zaopatrywania się w akcesoria samochodowe jest korzystanie ze sklepów motoryzacyjnych lub zamawianie ich u dealerów samochodowych. Marki samochodowe oferują szeroki wachlarz akcesoriów zimowych dedykowanych do ich modeli samochodów. By zaoszczędzić jednak sporo pieniędzy można akcesoriów tych poszukać w Internecie. Sklepy internetowe oferują bogaty wybór wszelkich akcesoriów dla marek klasy średniej czy marek premium. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. Subaru akcesoria zimowe, a ofert będzie bez liku.