T-shirt, dresy – jaki materiał najlepszy?

T-shirt, dresy – jaki materiał najlepszy?

Jedną z największych zalet szycia ubrań jest, że można uszyć sobie coś z materiału, który się spodoba. Jednak nie tylko wzór i kolor jest ważny, ale też rodzaj.

Spodnie i bluzy dresowe oraz t-shirty to ubrania mające zapewnić duże poczucie swobody. Muszą być miękkie i wygodne. Doskonałym materiałem na takie elementy ubioru jest dzianina bawełniana. Znając jej właściwości, łatwo zrozumieć, dlaczego właśnie ten materiał.

Dzianina bawełniana i jej zalety

Ogólny podział materiałów to tkaniny i dzianiny. Dzianinę tworzą rządki i kolumienki oczek. Wykonana może być m.in. i z bawełny. Dla koszulek, bluz i innych swobodnych codziennych ubiorów dzianina bawełniana jest idealna. Jest przewiewna, więc skóra może oddychać. Charakteryzują ją także:

  • miękkość,
  • rozciągliwość,
  • dopasowanie do ciała,
  • atrakcyjna cena.

Jaką dzianinę bawełnianą wybrać?

Wybierając dzianinę bawełnianą, zwraca się uwagę na trzy jej cechy. To gramatura, kolor i wzór. Gramatura określa, jak gruba, ciężka jest dzianina. W przypadku koszulek może ta wartość być niska. Jeśli potrzebna jest dzianina bawełniana na bluzy czy spodnie dresowe, to grubość materiału powinna być wyższa. Można np. wybrać dzianinę o gramaturze 250 g. Często w sklepach online z materiałami jest informacja, do czego każdy z nich może być wykorzystany. Kolor i wzór wybiera się według gustu. Można też uwzględnić potrzeby. Jeśli większość t-shirtów ma się wzorzystych i w intensywnych kolorach, to przydadzą się nowe jednobarwne i stonowane.

Koszulki i dresy z dzianiny bawełnianej

Bluzy, spodnie dresowe, koszulki to ubrania o charakterze sportowym. Wkłada się je jednak nie tylko na czas aktywności sportowej czy do chodzenia po domu. Swobodne ubrania uszyte z dzianiny bawełnianej można wkładać jako część codziennego ubioru. Zestawia się je z rzeczami o innym charakterze. Np. bluzę można wkładać do spódnicy i topu. Koszulka z dzianiny może się znaleźć pod marynarką. Jeśli ktoś lubi codzienną, swobodną elegancję, to warto mieć w swojej szafie wiele rzeczy z dzianiny bawełnianej.

Pora uszyć koszulkę albo bluzę? Dzianina bawełniana jest znakomitym wyborem. To jeden z najbardziej lubianych materiałów, bo miękki i przewiewny.