Jak poprawić swój trening?

Jak poprawić swój trening?

Trenując, każdy chce jak najszybciej zobaczyć efekty. Nic więc dziwnego, że sięga się po odżywki, typu AAKG, Swanson L-arginina czy Solgar L-arginina. Czy jest to jednak konieczne, by treningi dawały jak najlepsze wyniki?

 

Nie odpoczywaj zbyt długo!

Ćwicząc, męczymy się i oczywistym jest, że człowiek potrzebuje odpoczynku. Okazuje się jednak, że niejednokrotnie, podczas ćwiczeń, nasz odpoczynek jest zbyt długi, przez co przeciągamy go i koniec końców jest on znacznie mniej efektywny, niżbyśmy tego oczekiwali. Jak temu zaradzić? Warto mierzyć czas ćwiczeń i ćwiczyć tak, by czas trwania serii był krótszy. Jak to się stanie, że czas się skróci? Wystarczy skrócić nasz czas odpoczynku, który może okazać się zwykłym zwlekaniem przed wykonaniem ćwiczenia. Jeśli chodzi o ogólny odpoczynek, to między jednym a drugim treningiem także nie powinno minąć zbyt dużo czasu, ponieważ nasze mięśnie się zastoją, a regularność to podstawa dobrego trenowania.

 

Dieta jako najistotniejszy element treningu

Trenując, nie możemy ignorować tego, co jemy. Jeśli będziemy jeść nic nie warte posiłki, które są tylko pustymi kaloriami, to okaże się, że nie mamy zupełnie siły do ćwiczeń, a obwód bicepsa nie zwiększy się… Chyba, że zamiast obrosnąć w mięśnie, obrośnie w tłuszcz. Dieta osoby, która chce podjąć się treningów powinna być zbilansowana i najlepiej skonsultowana z dietetykiem, ponieważ z tego, co jemy pochodzi istotna dla budowania się mięśni l-arginina. Nie musimy uzupełniać diety w odżywki, jednak jeśli czujemy taką potrzebę i skonsultujemy się z dietetykiem, możemy to robić. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzić, bo każdy nadmiar jest zły i może odbić się negatywnie na naszym zdrowiu. Sięgając zatem po dietę, nie układajmy jej sobie sami, a raczej konsultujmy się z kimś kompetentnym.

 

Nie trenuj samodzielnie

Samodzielne trenowanie może być efektowne, jeśli bardzo dobrze znamy się zarówno na budowie mięśni, jak i ciała. Jeśli jednak jesteśmy samoukami i nie pogłębiamy swojej wiedzy, może stać się nam krzywda. Dlatego właśnie dobrze jest sięgnąć po porady trenera personalnego, czy też poszukać dobrych stron internetowych, gdzie wyjaśnione jest, jak prawidłowo ćwiczyć i co osiągniemy dzięki konkretnym ćwiczeniom. Choć treningi z trenerami personalnymi są stosunkowo drogie, to warto jest zrobić sobie prezent tego typu, ponieważ wiedza, jaką wyniesiemy z tych spotkań nie zaniknie i będziemy mogli korzystać z niej potem sami.