Jak facet powinien dbać o siebie?

Jak facet powinien dbać o siebie?

Kosmetyki dla mężczyzn często są tematem tabu i czymś, czego nie chcą używać, by nie zostać uznanymi za niemęskich. Trzeba jednak wiedzieć, że używanie kosmetyków nie jest niczym złym, a mężczyźni także powinni o siebie dbać, by robić dobre wrażenie.

 

Czyste i zadbane ubranie to podstawa

Mężczyźni często bywają niechlujni, przez co nie zawsze ich ubiór nadaje się do pokazania. Żeby mężczyzna był uznany za atrakcyjnego i schludnego, powinien przede wszystkim sprawdzić, czy to, w czym chce wyjść jest na pewno czyste i nie ma dziur czy innych ubytków, typu naderwany rękaw czy oderwany guzik. Dzięki temu w oczach kobiet mężczyzna zostanie uznany za zaradnego i dużo bardziej atrakcyjnego niż ten, który nie dba o swoje ubranie i jest niechlujny.

 

Kąpiel częściej, niż raz w tygodniu!

Choć brzmi to śmiesznie, niemalże groteskowo, to nie każdy wie, że należy kąpać się częściej, niż raz w tygodniu. Przekonujemy się o tym zwłaszcza, kiedy wsiadamy do autobusu latem i trudno nam wytrzymać od zapachu, jaki wydzielają niektóre osoby. Mężczyźni, których zapach potu jest intensywniejszy, powinni zdawać sobie sprawę z tego, że należy kąpać się i myć codziennie, dzięki czemu nikt nie będzie narzekać na to, że śmierdzi. Zresztą, kąpiel to nie wszystko. Mężczyźni powinni dbać także o to, w jakim stanie są ich dłonie, paznokcie oraz twarz. Używanie kremu do rąk i do twarzy to nie wstyd, a kosmetyki dla mężczyzn z pewnością poradzą sobie z suchą skórą na dłoniach. Estetyczny wygląd dużo mówi o drugim człowieku i każdy powinien o siebie dbać, bo choć wygląd to nie wszystko, to jednak coś znaczy.

 

Czy warto przejmować się toksyczną męskością?

To, co wielu mężczyzn gryzie i sprawia, że kosmetyki dla mężczyzn i tak nie są w użytku, to myśl „co koledzy powiedzą, gdy dowiedzą się, że używam kosmetyków”. Ale czy naprawdę jest się czym przejmować? Każdy, kto chce dobrze wyglądać, musi sięgnąć po kosmetyki, niezależnie, czy to kobieta, czy mężczyzna. Wiele firm kosmetycznych produkuje kosmetyki dla mężczyzn, które są dostosowane do ich typu skóry i potrzeb, mają także zapach, który powinien podobać się osobom, dla których te kosmetyki są przeznaczone. To oznacza, że mężczyźni nie powinni się wstydzić, że muszą nawilżać twarz i dłonie, że czują się dobrze, robiąc to. Toksyczna męskość to coś, co już dawno powinno przestać istnieć, a mężczyźni powinni akceptować siebie wzajemnie i to, że każdy chce dobrze wyglądać.