Henna proszkowa i żelowa – czym się różnią?

Henna proszkowa i żelowa – czym się różnią?

Która z kobiet dbających o urodę nie marzy o pięknych brwiach? W dzisiejszych czasach nie jest żadną tajemnicą, że wyraziste spojrzenie, to już nie tylko zasługa matki natury, ale też a może przede wszystkim efekt skrupulatnego makijażu i dobrej oprawy oczu. Oprawę tę stanowią oczywiście pięknie podkreślone brwi. Sposobów na uzyskanie wymarzonego efektu jest kilka, tak jak szeroki jest wachlarz cen za ich uzyskanie. Która będzie jednak odpowiednia dla danego typu urody i rodzaju skóry?

Najpopularniejsze rozwiązanie na podkreślone i zadbane brwi

Oczywiście najprostszym sposobem na uzyskanie wyraźnie zarysowanych brwi jest stosowana już przez nasze babcie henna. Znana od wieków, ostatnimi latami masowo powróciła do łask. Nic dziwnego, ponieważ jest to sposób bezpieczny dla skóry twarzy i relatywnie trwały. Już dawno świat odszedł od cienkich linii brwi w stylu Edith Piaf. Dziś zadbane brwi to gęste brwi, im grubsze – tym lepsze. Duże brwi (oczywiście dopasowane do urody) wyszczuplają twarz i skupiają uwagę na oczach.  Henna to znakomity sposób dla posiadaczek niezbyt gęstych brwi, na łagodne i naturalne dodanie im objętości, a przez to podkreślenie oczu. Henna trwalej niż makijaż pozwala dopasować kolor brwi do kolorystycznej oprawy urody. Brunetki mogą pozwolić sobie na hennę w kolorze czarnym, dzięki temu ich twarz nabierze charakteru, podczas gdy blondynki powinny unikać henny czarnej i zdecydować się na najbardziej dopasowany do siebie odcień brązu.

Czym się różni henna proszkowa od żelowej?

Dwa najpopularniejsze warianty to henna proszkowa i żelowa. Można zafundować sobie je zarówno w profesjonalnym salonie kosmetycznym, jak i z powodzeniem w zaciszu własnego domu. Za zabieg w salonie zapłacimy od 10 do 40 złotych, podczas gdy zakup henny do samodzielnego stosowania, to wydatek rzędu od kilku do kilkunastu złotych.

Henna proszkowa powstaje z połączenia proszku z aktywatorem dołączonym w zestawie. Dwa składniki należy wymieszać ze sobą zgodnie z instrukcją po czym specjalnym aplikatorem nałożyć na linię rzęs w pożądanym przez siebie kształcie. Henna proszkowa zafarbuje nie tylko włoski ale również delikatnie skórę pomiędzy nimi, dzięki czemu osiągniemy efekt pełniejszych brwi. Polecana właścicielkom niezbyt gęstych brwi.

Jeśli nie chcemy wypełniać brwi pomiędzy włoskami ani farbować skóry, lepszym rozwiązaniem będzie henna żelowa. Również powstaje z połączenia żelu z aktywatorem, jednak mieszanka ta, po nałożeniu na brwi, zabarwi wyłącznie włoski, bez zabarwiania skóry. Z tego względu, przy aktualnych trendach gęstych mocnych brwi, henna żelowa będzie idealnym rozwiązaniem dla posiadaczek naturalnie gęstych brwi. Po wyregulowaniu ich kształtu, samo przyciemnienie włosków wystarczy aby osiągnąć naturalny efekt zdrowych i pięknych brwi. Prawidłowo zrobiona henna będzie ozdobą każdej twarzy przez kilka do kilkunastu dni, po których zabieg trzeba powtórzyć.