Gdzie warto zamieszkać we Francji?

Gdzie warto zamieszkać we Francji?

Jak we wszystkich krajach, im bliżej do większego miasta, tym droższe są mieszkania. W centrum jest tak drogo, że w pojedynkę może być trudno się utrzymać, więc lepiej wynająć pokój. Najlepiej wybierać obrzeża miasta, jednak należy jeszcze uwzględnić sposób i koszty dojazdu oraz bezpieczeństwo w kraju. Francja pod względem bezpieczeństwa nie tylko obcokrajowców, ale również i obywateli sporo straciła ostatnimi czasy. Najczęściej Polacy wynajmują mieszkania w Strasburgu, Lille, Dijon i na Lazurowym Wybrzeżu. Najważniejszym kryterium przy wyborze miejsca zamieszkania jest jego odległość od pracy.

Jakie miejsca są najkorzystniejsze dla obcokrajowców?

Zależy czy celem podróży jest praca we Francji, czy jedynie zwiedzanie tego kraju. Dla turystów, którzy nie znają francuskiego i nie mają pojęcia o kulturze arabskiej najlepiej będzie nie zbaczać ze ścieżek turystycznych. W kurortach porozmawiamy bowiem po angielsku i jest mniejsze prawdopodobieństwo, że zaliczymy jakaś kulturową wpadkę. Francuzi, którzy nie są przyzwyczajeni do turystów, niechętnie udzielają pomocy, a nawet jeśli znają jakiś język inny niż francuski, to niechętnie go używają. Jeżeli natomiast wyjeżdżamy do Francji w celach zarobkowych, powinniśmy wybierać te miejsca do zamieszania, gdzie jest praca.

Jak wygląda życie we Francji?

Francja to raj dla smakoszy wina, serów i wszelkiego rodzaju wypieków. Aby zachować swój rozmiar ubrań należy zachować umiar w jedzeniu, jednak w tym kraju jest to bardzo trudne. Najlepsze wina i sery francuskie są tu dużo tańsze na miejscu niż jeśli chcemy je kupić np. w Polsce. Barierą jest język francuski, jednak jeśli ktoś chce mieszkać na stałe we Francji to prędzej czy później się go nauczy. Praca we Francji jest bardzo atrakcyjna, chociażby na 35 godzinny tydzień pracy, 25 dniowy urlop i wysoki socjal. Praca we Francji to także uczciwie płatne nadgodziny. Jeśli uda się znaleźć w miarę tanie i wygodne mieszkanie można w tym kraju całkiem godnie żyć.