Dzianiny drukowane – mnóstwo możliwości!

Dzianiny drukowane – mnóstwo możliwości!

Wzorzyste materiały są od dawna obecne na rynku, choć dzianiny drukowane są różnymi metodami. Od tego, która z nich zostanie zastosowana, zależy nie tylko cena odzieży. Chętnie stawiamy na kolorowe i wzorzyste ubrania, ale czasami wysoka cena nas odstrasza. Skąd się ona bierze?

Dzianiny drukowane różnymi metodami

Dzianiny drukowane mogą być różnymi metodami. Nadruki wykonuje się głównie na bawełnie oraz dresówce. Tym samym można liczyć na wyjątkowy wygląd materiałów, atrakcyjne wzory, niepowtarzalne, a do tego wygodę użytkowania. W jaki sposób jednak prezentują się różnice, w zależności od wybranej metody drukowania?

Do najdroższych produktów należą dzianiny drukowane cyfrowo. Wpływa na to fakt specjalistycznego charakteru technologii druku cyfrowego. W grę wchodzi przygotowanie tkaniny podstawowej, zastosowanie barwników i drukarki, a także ograniczone nakłady, co przekłada się na o wiele wyższe koszty wykonania, niż w przypadku sitodruku. Co w zamian otrzymują użytkownicy tak zadrukowanych ubrań? Materiał, który nie traci swojej jakości, ale i nieograniczoną liczbę kolorów. Poza tym przy zastosowaniu najlepszych urządzeń, rozdzielczość nadruku jest doskonała, a kolory nie zlewają się ze sobą. Druk cyfrowy można łatwo i szybko zastosować, dlatego nadaje się on do wykonania nawet najmniejszych wzorów i zadrukowania niewielkich partii materiałów.

Najpopularniejszym wyborem, są dzianiny drukowane metodą sitodruku. Wśród zalet wymienia się atrakcyjne ceny. Druk sprawdza się przy ograniczonej liczbie kolorów, jak i mniej złożonych projektach, ale wciąż można liczyć na odpowiednią jakość.

Zalety obydwu powyższych metod drukowania, łączy druk rotacyjny. Dzianiny drukowane rotacyjnie, charakteryzują się wysoką jakością nadruku, miękkimi i niewyczuwalnymi wzorami, ale cenami, które są zbliżone do ubrań zadrukowanych metodą sitodruku.

Dla dzieci

Wysoka jakość, jaką oferują dzianiny drukowane, bezpieczne barwniki, trwałość i intensywność kolorów, sprawiają, że tak przygotowane materiały bardzo często znajdują zastosowanie w produkcji odzieży i akcesoriów dziecięcych. Przy wyborze sprawdzonych producentów, można liczyć na wygodę i jakość, a przy tym na przystępne ceny.