Ręczniki kąpielowe – wielkie pułapki tanich produktów?

Ręczniki kąpielowe – wielkie pułapki tanich produktów?

Jest takie powiedzenie, że chytry dwa razy płaci i tak niestety często jest. Chcemy zaoszczędzić trochę pieniędzy i kupujemy produkt tańszy, który jest niższej jakości. Przez to albo używany felernego produktu, albo kupujemy lepszy, droższy i tracimy o wiele więcej pieniędzy. Niektórzy z nas uczą się na błędach, a niektórzy nie.

Osoby, które chcą oszczędzać pieniądze w rozsądny sposób, a jednocześnie mieć przyjemność z użytkowania zakupionych rzeczy, powinny wybierać produkty dobrej jakości. Będą one długo służyć, nie będą się psuć zbyt szybko, a ich używanie będzie czystą przyjemnością. Ta zasada tyczy się wszystkiego, nawet jeśli weźmiemy pod lupę ręczniki kąpielowe.

Kiedy kupić bez zastanowienia, a kiedy nie

Kiedy widzimy obniżkę w markowy sklepie z ręcznikami, to możemy domniemać, że dany wzór powoli wychodzi z mody lub sklep chce pozbyć się zalegających wzorów albo też wypromować nowy produkt. Takie opcje nie znaczą, że dany ręcznik ma gorszą jakość i z takiej promocji możemy śmiało skorzystać. Sprawa jest jednak podejrzana, kiedy widzimy ręczniki aż nazbyt tanie, w sklepie, którego zupełnie nie znamy. Wtedy powinna zapalić się nam czerwona lampka. Być może mają one jakąś wadę.

Co z ręcznikami może być nie tak i, jak to poznać?

Najważniejszym zadaniem, jakie mają ręczniki kąpielowe to wchłanianie wody. Niestety, niektóre z nich go nie spełniają. Wycierając się takim ręcznikiem marzniemy, woda się marze po skórze i przenosi w inne miejsce, a nie wsiąka w tkaninę. Jest to bardzo nieprzyjemne uczucie, bo chyba nikt nie lubi stać długo mokry w łazience po wyjściu spod ciepłego prysznica. W niektórych przypadkach wystarczy kilkukrotnie wyprać ręcznik, aby zaczął wchłaniać wilgoć. Jednak nie w każdym przypadku to pomaga. Ręczniki lubią także czasem farbować. Ta przypadłość również im mija, jednak należy uważać, z jakimi rzeczami wkładamy ręcznik na pierwsze pranie. Chyba każdy z nas ma za sobą zafarbowanie całego wsadu pralki na kolor pochodzący z jednej farbującej rzeczy. Tańsze ręczniki też potrafią farbować, szczególnie te o intensywnych kolorach. Mogą zabarwić również skórę przy pierwszym wycieraniu, jeżeli nie wypierzemy ich przed pierwszym użyciem. Po trzecie ręczniki mogą być szorstkie – oczywiście nie przed pierwszym użyciem, jednak po kilku praniach robią się nieprzyjemne dla skóry i nie pomagają im żadne zmiękczające płyny do płukania ani prasowanie. Ręczniki mogą również pylić, co często zmusza nas, żeby jeszcze raz wejść pod prysznic i użyć innego, ponieważ pozostawiają pył z materiału na skórze. Niestety, kiedy kupimy gorsze jakościowo ręczniki, musimy się liczyć z tym, że przynajmniej początek ich użytkowania będzie nieco kłopotliwy.

Jak wybrać dobry ręcznik?

Kupując ręcznik, powinniśmy zwrócić uwagę, z jakiego materiału jest wykonany i jaką ma gramaturę. Najlepsze są ręczniki o wysokiej gramaturze z bawełny egipskiej lub bambusa. Są to dość drogie produkty, jednak warte swojej ceny. Ręczniki z bawełny egipskiej są bardzo trwałe, mogą nam służyć przez lata, natomiast ręczniki kąpielowe z bambusa są antyalergiczne i często kupowane są jako prezent dla dziecka. Biorąc pod uwagę gramaturę ręcznika, należy pamiętać, że im grubszy ręcznik, tym lepiej chłonie wodę, ale też dłużej schnie. Takie ręczniki wymagają suszenia na zewnątrz lub na grzejniku. Warto to uwzględnić, kiedy dysponujemy małymi łazienkami, a w naszych domach czy mieszkaniach nie ma balkonu. Kiedy mamy zamiar skompletować ręczniki do domu lub chcemy je kupić komuś jako prezent, dobrze jest poszukać opinii o wybranym produkcie, wtedy na pewno wybór będzie udany.