Komu zlecić naprawę przyczepy kempingowej?

Komu zlecić naprawę przyczepy kempingowej?

Kemping to w Polsce coraz popularniejszy sposób podróżowania, ale mimo wszystko nadal większość wybiera tradycyjne hotele lub co najwyżej namioty. Skoro jest to temat niszowy, to możemy się spodziewać problemów z serwisem naszej przyczepy. Jak sobie z tym poradzić?

Przyczepa kempingowa jest nie jako częścią naszego samochodu i w związku z tym wymaga regularnych przeglądów technicznych i wymiany określonych elementów. Możemy też oczywiście mieć potrzebę zmiany stylistyki wnętrza naszej przyczepy, by mieszkało nam się w niej wygodnie. Pamiętajmy, że podróżując z przyczepą obowiązuje nas prawo drogowe i pewne sprawy muszą zostać zrobione, a innych modyfikacji nam wręcz przeprowadzić nie wolno.

Serwis techniczny i dbałość o bezpieczeństwo

Przyczepa kempingowa by legalnie poruszać się po drogach musi przechodzić regularne przeglądy techniczne. Podczas nich sprawdzane są tablice rejestracyjne, nr VIN, stan ogumienia oraz oczywiście światła i układy sterowania. Wszystko musi być sprawne, by zapewnić nam bezpieczeństwo na drodze. Na szczęście o aspekt mechaniczny dość łatwo zadbać. Większość elementów dostępna będzie nowa i nie będzie się czy używane części do przyczep kempingowych są dostępne. Ich wymianą bez problemu zajmie się dobry warsztat samochodowy, a jeżeli masz odrobinę smykałki technicznej część napraw będziesz mógł przeprowadzić we własnym zakresie. Swoją drogą, wiedza o tym, jak sobie poradzić z prostymi awariami, może uratować Twoją wycieczkę. Wyobraź sobie, że coś się stanie w trakcie podróży i musicie się zatrzymać. Nie dość, że często mamy ze sobą całą rodzinę, której nieplanowany postój na pewno nie ucieszy. To jeszcze poza samochodem musielibyśmy odpowiednio gdzieś przetransportować przyczepę, co jak sobie wyobrażasz, nie jest najłatwiejszym zadaniem. Poradzenie sobie z problemem bez pomocy mechanika, to świetna okazja, żeby zostać bohaterem w swoim domu.

Modernizacja wnętrza przyczepy.

O ile nie decydujemy się na pełny remont, to raczej używane części do przyczep kempingowych będą naszym jednym ratunkiem. Wnętrza przyczep są zagospodarowane tak, by wykorzystać najmniejszy kawałek przestrzeni. To właśnie dzięki rozsądnemu jej zaplanowaniu, na tak powierzchni mamy prawie w pełni funkcjonalny dom. Znając model naszej przyczepy i wiedząc czego do niej szukamy możemy spróbować znaleźć zniszczony u nas element. Używane części do przyczep kempingowych najłatwiej chyba zamówić w firmach zajmujących się ich sprowadzaniem i sprzedażą. Część z nich od razu jest remontowana kompleksowo. Wtedy całe wnętrze jest wyciągane i wstawiane zupełnie nowe, robione na wymiar. Elementy, które mogą zostać jeszcze wykorzystane są sprzedawane na części, podobnie jak dzieje się to w przypadku samochodów. Kontaktując się z taką firmą poprośmy ją o znaleźnie dla nas odpowiedniego zamiennika. Ty nie będziesz się musiał martwić o poszukiwania, a oni od razu będą mieli zbyt i szybki zwrot części kosztów przyczepy.

Jak mądrze kupić przyczepę używaną?

Zakup nowej przyczepy to spory wydatek. Używane przyczepy kempingowe są jednak łatwo dostępne i sporo firm wyspecjalizowało się w handlu nimi. Niestety obserwuje się tu ten sam tren, który widzimy choćby u handlarzy samochodami. Są tacy, którzy poza własnym interesem, dbają też o dobro klienta i faktyczne sprzedają produkt, który prezentują, a są też tacy, u których trzeba sprawdzić każdy zakamarek, bo zwyczajnie nie poinformują nas wadach (choć teoretycznie mają taki obowiązek). Jak więc powinna zachować się porządna firma? Po pierwsze zwykle nie jest najtańsza, ale też zyskujemy dużo więcej kupując u nich. Przyczepy na placu są wysprzątane i wydawać by się mogło, że po podpisaniu umowy od razu zabierzesz ją z palcu. Nie zawsze. Często będziesz musiał poczekać, ponieważ firma będzie przygotowywać ją do wydania. Zostanie jeszcze dokładniej posprzątana i uprana. Przejdzie przegląd techniczny, na dowód czego oczywiście otrzymasz dokument. Tak przygotowaną przyczepą możesz spokojnie ruszać w podróż.