Jak skutecznie zrzucić zbędne kilogramy?

Jak skutecznie zrzucić zbędne kilogramy?

Otyłość jest nie tylko nieatrakcyjna, ale przede wszystkim, niezdrowa. Jeśli czujesz, że potrzebujesz zrzucić zbędne kilogramy, czekanie do ostatniej chwili jest złym pomysłem. Im szybciej zaczniemy dbać o linię, tym lepiej. Róbmy to jednak z głowa, by kilogramy nie wróciły w efekcie jojo.

 

Środki na odchudzanie czy dieta?

Każdy, kto stoi przed decyzją, żeby zacząć się odchudzać, najprawdopodobniej zastanawia się, czy nie powinien może sięgnąć po środki na odchudzanie, zamiast rozpocząć dietę. Jest to trudna decyzja, bo reklamy obiecują, że środki na odchudzanie w szybkim tempie sprawią, że kilogramy same znikną, a do tego nie będzie trzeba rezygnować ze swoich ulubionych posiłków, które niejednokrotnie nie należą do najzdrowszych. Choć decyzja jest trudna, to najlepiej będzie wybrać tą trudniejszą drogę i jednak zdecydować się na dietę. Środki na odchudzanie mogą pomóc, ale ich efekt będzie krótkotrwały. Dobrze dobrana dieta, do której będziemy się stosować, z pewnością pomoże nam zabrać zdrowych nawyków żywieniowych i dzięki niej uda nam się zrzucić zbędne kilogramy na dłużej, niż czas stosowania środków na odchudzanie.

 

Ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia

Dieta to jedno, ale ćwiczenia to druga sprawa. W połączeniu te dwie rzeczy dadzą najlepszy efekt i najszybciej schudniemy. Ćwiczenia będą dla nas dobre nie tylko ze względu na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale także przez to, że dzięki nim wzmacniamy organizm. Ćwicząc, w naszym ciele zaczynają pojawiać się endorfiny, czyli hormon szczęścia. Nie dość, że schudniemy, to będziemy mieć lepszy humor! Warto jest się odchudzać choćby właśnie z tego względu. Poza tym, chodząc na siłownię, możemy poznać nowych ludzi, którzy odmienią nasze życie. Warto jest wychodzić do innych i otwierać się na nowe znajomości.

 

Czego nie robić, by uniknąć efektu jojo?

Efekt jojo jest czymś, co często zdarza się osobom odchudzającym, a nad czym trudno zapanować, jeśli robi się to nieumiejętnie. Przede wszystkim, nie możemy się głodzić. Głodzenie się a później najadanie sprawi, że nasz organizm zacznie odkładać tkankę tłuszczową i zamiast schudnąć, przytyjemy. Nie przejadajmy się także, bo to również bardzo źle na nas działa – rozpychamy żołądek i potrzebujemy coraz więcej jedzenia, by poczuć się syci. Powinniśmy zacząć również unikać cukru i zbyt dużej ilości tłuszczu. Lepiej jeść potrawy pieczone, gotowane i gotowane na parze, niż smażone.