Zasłony do salonu z białymi meblami

Zasłony do salonu z białymi meblami

Białe meble od wielu lat są atrybutem najmodniejszych wnętrz. Docenia się ich elegancję, ponadczasowy charakter i lekkość aranżacji. Jednak białe meble to również doskonałe tło nie tylko dla stonowanych, ale również odważnych kolorów materiałów. Wybierając zasłony do salonu, które najlepiej będą do nich pasować, trzeba określić charakter wystroju – czy ma być spokojny i relaksujący, a może oparty na energetycznych kontrastach.

Zasłony do salonu nowoczesnego z białymi meblami

Nowoczesny salon z białymi meblami z założenia ma być jasny, przestronny i elegancki. Właśnie dlatego osoby, które decydują się na takie wnętrze, sięgają również po lekkie i stonowane materiały. Wyposażenie domu w białe zasłony będzie w tym przypadku dobrym pomysłem, ponieważ pozwoli uzyskać harmonię kolorystyczną i utrzymać efekt rozjaśnienia pomieszczenia. Jest to ważne szczególnie w przypadku małego salonu, który potrzebuje dużo światła. Dobrym pomysłem jest połączenie jasnych mebli z beżowymi lub kremowymi tkaninami. Takie zasłony przełamują surowość aranżacji i delikatnie ją ocieplają. Będą też świetnym nawiązaniem do blatów mebli lub drewnianej podłogi w odcieniach jasnego brązu. Połączeniem, które zawsze wygląda świetnie, jest biel i szarość. Obie barwy są modne, ponadczasowe i doskonale się uzupełniają. Szare zasłony urozmaicają jednolity, biały wystrój, dlatego ostatecznie pokój dzienny w takiej kolorystyce jest stonowany, a jednocześnie relaksujący, czyli pozwala na spokojny wypoczynek każdego dnia. Jasne meble dają również dużą swobodę aranżacyjną osobom, które lubią mocniejsze barwy. Białą aranżację można bowiem śmiało przełamać zasłonami w kolorze czerwonym, niebieskim, czy zielonym. Zabieg ten pozwoli prowadzić do salonu energię i pozytywny klimat, dbając zarazem do dobre samopoczucie domowników. Tak zaaranżowany pokój dzienny warto uzupełnić innymi dodatkami w wybranym kolorze (czerwonym, niebieskim czy zielonym), tworząc modną całość. W nowoczesnych wnętrzach z białymi meblami często wykorzystuje się delikatne, lekkie zasłony do salonu w odcieniach pastelowych. Można wtedy uniknąć odważnych kontrastów, ale i kolorystycznej monotonii, dlatego jest to propozycja optymalna. Posiadacze białych mebli nie muszą bać się motywów zdobniczych na zasłonach. Jeśli są to geometryczne wzory, delikatne napisy czy nadruki, będą w pełni pasować do takiego wystroju.

Zasłony do salonu klasycznego z białymi meblami

Wyposażenie domu w białe meble nie oznacza, że musi być urządzony nowocześnie. Jest to kolor, który identyfikuje się również z klasycznymi aranżacjami. Jedyną różnicą jest forma mebli i ich dekoracyjny charakter. Zasłony do salonu w klasycznym stylu muszą być równie efektowne, co reszta elementów wnętrza. Oprócz białych, eleganckich materiałów warto sięgać po tkaniny w odcieniach beżu i brązu. Z klasycznym wystrojem, wyróżniającym się bogatym wzornictwem doskonale współgrają złote zasłony. Idealnie odzwierciedlają klimat luksusu i przepychu, charakterystyczny również dla stylu glamour. Duże, klasyczne salony z białymi meblami można połączyć również z odważną kolorystyką. Ciemnoszare, szmaragdowe czy szafirowe zasłony podkreślą elegancki charakter całego wnętrza. Wybierając zasłony do salonu utrzymanego w klasycznej estetyce i wyposażonego w białe meble, warto wybierać delikatnie połyskujące tkaniny np. wykończone srebrną nicią. Ich blask dopełnia wyjątkowy wystrój, będzie też dobrze współgrać z wieloma ozdobami charakterystycznymi dla stylu z tradycyjnym wzornictwem. Połączeniem klasyki i nowoczesności, która znakomicie pasuje do białych mebli, są zasłony do salonu wykończone motywem roślinnym. Jest to ponadczasowy, estetyczny wzór, dzięki któremu aranżacja jest świeża i mocno nawiązuje do natury. Jednak na sposób dopasowania do wnętrza zasłon musi uwzględniać również ich odpowiednie przymocowanie. Pięknie prezentują się materiały marszczone na taśmie, które niezależnie od koloru będą tworzyć harmonijną aranżację z białymi meblami. Warto też używać efektownych upięć na boki za pomocą chwostów, troków czy wstążek.