Pomysły na domowe spa

Pomysły na domowe spa

Aby urządzić spa we własnej łazience, trzeba wcześniej przygotować kilka, kilkanaście akcesoriów. Najlepiej zaplanować dokładnie ten dzień, kilka dni wcześniej i zapewnić sobie wszystko, co będzie potrzebne, by móc całkowicie się zrelaksować i zadbać o swoje ciało. Taki dzień jest potrzebny każdemu.

Jak przygotować kąpiel?

Kąpiel jest głównym elementem relaksu, lecz trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Po pierwsze trzeba zadbać o odpowiednie kosmetyki. Przed kąpielą należy zrobić peeling całego ciała, można przygotować go samodzielnie, używając produktów takich jak np. kawa mielona, cynamon, jogurt naturalny. Domowe spa nie może obyć się bez maseczki na twarz, dobranej do rodzaju cery. Najlepiej wykorzystać kosmetyki, które są sprawdzone i nie będą powodowały podrażnień, czy reakcji alergicznych. Przygotowując kąpiel, warto dodać do wody ulubionego olejku eterycznego lub mleka i miodu. Taka kąpiel sprawi, że skóra stanie się gładka i odżywiona. Nie wolno zapomnieć o wykonaniu manicure i pedicure.

Co oprócz kąpieli?

Wystrój łazienki ma ogromne znaczenie podczas relaksu w kąpieli. W czasie kąpieli warto użyć specjalnej rękawicy masującej. Dzięki masażowi ciało będzie jędrne, a mięśnie rozluźnione. Nie może zabraknąć pachnących świec, najlepiej w dużych ilościach, które ukoją nerwy i wprowadzą do zwykłej łazienki niepowtarzalny klimat. Poza tym można zapalić małą lampkę, gdy okaże się, że świece dają za mało światła. Niezbędne będą miękkie, puszyste i ciepłe ręczniki kąpielowe, a także przydać się może dywanik łazienkowy, który zapewni stopom miękkie wyjście z wanny. Wszystkie akcesoria powinny być wcześniej przygotowane i ułożone w łazience, aby móc zamknąć się w niej na klucz i nie wychodzić, aż do końca wszystkich zabiegów. Po kąpieli i osuszeniu ciała należy zastosować balsam do ciała oraz krem do twarzy.

Warto, by w dniu, w którym urządzamy sobie domowe spa, nie korzystać zbyt długo ze smartfonów, laptopów i telewizji. To pozwoli na całkowite wyciszenie umysłu i relaks. Bardzo ważne jest zapewnienie sobie więcej czasu, niż jest zazwyczaj poświęcany na kąpiel.