Jakie rodzaje dywanów można wybrać do łazienki?

Jakie rodzaje dywanów można wybrać do łazienki?

Dywaniki do łazienki odgrywają bardzo ważną rolę. Ciężko jest wyobrazić sobie to pomieszczenie bez przytulnego materiału na który można stanąć po wyjściu spod prysznica. Jakie dywaniki można spotkać w dzisiejszych sklepach oraz z czego zostały wykonane?

Rodzaje dywaników łazienkowych

Dywaniki do łazienki różnią się nie tylko wyglądem, ale także zastosowanymi materiałami, które wpływają na ich cenę. Producenci w dzisiejszych czasach korzystają z różnorodnych materiałów, zarówno naturalnych, jak i sztucznych. Drogie dywany to te, które wykonano z naturalnej bawełny bądź ekokauczuka. W tanich przypadkach można spodziewać się tworzyw sztucznych oraz gumy.

Jeden z popularniejszych rodzajów dywanów powstaje przy pomocy gumy, dlatego taką właśnie otrzymał nazwę – dywaniki gumowe. Są one antypoślizgowe oraz doskonale sprawdzają się w przypadku izolacji stóp od posadzki. Jako, że wykonane są one z tworzyw sztucznych nie są tak miłe w dotyku jak innego rodzaje, a do tego są stosunkowo nudne. To najlepsze rozwiązanie, kiedy wykańcza się łazienkę utrzymają w stylu industrialnym bądź loftowym. Wykazują się trwałością, nie ma większych trudności w trakcie ich czyszczenia, a także szybko pozbywają się wilgoci.

Można sięgnąć również po maty PVC, które są najbardziej korzystne pod względem finansowym. Można wybierać wśród wielu kolorów oraz wzorów. W trakcie ich kupowania należy podać wielkość i sprzedawca odcina go z dużej rolki. To niewątpliwa zaleta, gdyż maty mogą być dopasowane swoim rozmiarem do różnorodnych pomieszczeń. Jest to produkt antypoślizgowy, który jest ciepły oraz miły w dotyku. Maty mogą być prane w pralce, a także nie trzeba długo czekać, żeby wyschły.

Kolejna opcja to dywaniki wykonane z włókien sztucznych. Do ich produkcji używa się podgumowanego poliestru, albo poliamidu. Można wybierać wśród różnorodnych rozmiarów, odcieni oraz faktur. Cechuje je przyjemne ciepło oraz są miłe w dotyku, a dodatkowo mają funkcje antypoślizgowe. Nie trzeba długo czekać, aby pozbyły się wilgoci, a do czyszczenia można użyć pralki.

Dywaniki do łazienki wykonane z włókien naturalnych. Te modele są miękkie i ciepłe, a wyjście z wanny na tego typu dywanik dostarczy wielu przyjemnych wrażeń. Istnieje jednak konieczność zastosowania warstwy antypoślizgowej, gdyż w innym przypadku można łatwo narazić się na kontuzję czy upadek. Dywaniki tego typu mogą być prane w pralce oraz suszone w suszarce.

Do łazienki można wybrać również dywaniki bambusowe oraz drewniane podesty. Do ich produkcji stosuje się małe kawałki zaimpregnowanego materiału, które zostają połączone przy pomocy cienkich gumek bądź sznurków. Cechuje je trwałość, są antypoślizgowe oraz nie trzeba się bardzo namęczyć w trakcie korzystania z nich. Nie są jednak tak miłe w dotyku jak modele opisane powyżej. To idealne rozwiązanie w przypadku wnętrz o charakterze Eko oraz łazienek, które z wyglądu przypominają SPA.

Dywaniki do łazienki mogą być zarówno okrągłe, jak i prostokątne, a ich kształt powinien być decyzją indywidualną. Należy jednak uczynić wszystko, aby był on zbliżony do wystroju wnętrzna i doskonale współgrał z wszystkimi meblami oraz innymi dodatkami. W przypadku niewielkich pomieszczeń, w trakcie urządzanie wnętrza należy upewnić się, że nie będzie on zbyt duży i dobrze wpasuje się w wolną przestrzeń. W przypadku łazienek o znacznych gabarytach można posilić się na odrobinę szaleństwa. Wiele sklepów oferuje możliwość zwrotu zakupionych produktów, dlatego można nabyć kilka modeli, następnie przypasować je do wnętrza i ocenić, który będzie prezentował się najlepiej. Kiedy łazienka jest duża dobrze prezentują się  trzyczęściowe dywaniki. W takim przypadku jeden z modeli powinien znaleźć się pod kabiną prysznicową, inny z kolei pod wanną, a trzeci należy ulokować pod sedesem. Dywaniki łazienkowe dostępne są w wielu kolorach, ale można także zdecydować się na produkty posiadające haft oraz aplikację.