Jak zrobić zadaszenie nad wejściem?

Jak zrobić zadaszenie nad wejściem?

Zadaszenia tarasów niosą ze sobą wiele korzyści. Umożliwiają nam spędzenia czasu na świeżym powietrzu niezależnie od pogody, panującej na zewnątrz. Decydując się na zadaszenie tarasu, warto również pamiętać o bardzo praktycznym daszku nad drzwi, który może być utrzymany w podobnym stylu.

Zadaszenia tarasów 

Na zadaszenia tarasów znajdziemy bardzo wiele możliwości. W dalszym ciągu chętnie stosowane są konstrukcje drewniane, które nadają klasycznego i tradycyjnego wyglądu. Dach możemy wykonać z pełnego i nieprzejrzystego drewna co jest rozwiązaniem tańszym i praktycznym albo użyć go jedynie do konstrukcji stelaża a resztę uzupełnić elegancką tkaniną.

Bardzo popularnym zadaszeniem są żagle ogrodowe. To wybór modny i ekskluzywny. Żagle mogą być wolnostojące lub montowane do ściany. Zapewniają przyjemny cień w upalne letnie dni, jednocześnie nie odgradzając od wiatru. Jest to jednak rozwiązanie jedynie sezonowe.

Prostym i schludnym wyjściem są też zadaszenia tarasów z poliwęglanu. Jest to rozwiązanie, które wymaga więcej czasu i większych kosztów ale jest bardzo wytrzymałe i posłuży nam na dłużej. To uniwersalne zadaszenie może być wykonane z płyt bezbarwnych, przyciemnionych lub białych.

Zadaszeniem w klasycznej wersji jest pokrycie daszku nad tarasem dachówką. Jest to bardzo trwałe rozwiązanie, które latem uchroni nas przed słońcem a zimą przed zsuwaniem się śniegu.

Zadaszenia nad wejściem 

Aby na naszej przestrzeni wyczuwalna była harmonia, warto zadbać o kompatybilne zadaszenie nad wejściem, które będzie pasowało do naszego tarasu. Pokrycia takie można wykonać z wielu nowoczesnych materiałów. Jeżeli zależy nam na lekkiej i delikatnej konstrukcji, pokrycie można wykonać z płyt poliwęglanowych lub szkła hartowanego. Bardziej solidne stelaże można też przykryć dachówką. Wykonując duży i ciężki daszek warto użyć do podparcia dwa słupki, żeby konstrukcja była trwała i bezpieczna. Zdecydować się możemy na daszek dwuspadowy, jednospadowy albo zaokrąglany, przymocowany bezpośrednio do warstwy elewacyjnej.