Czy zakładanie chlapaczy samochodowych ma sens?

Czy zakładanie chlapaczy samochodowych ma sens?

Każdy doświadczony kierowca powie ci, że jazda w deszczu bez chlapaczy samochodowych może być niebezpieczna, szczególnie na długich trasach. Ale po co nakładać chlapacze subaru impreza na samochód, który nie rusza się dalej niż centrum miasta?

Chlapacze subaru impreza – to ma sens!

Po pierwsze, bez chlapaczy samochodowych wszystkie zabrudzenia i kamienie będą kierować się bezpośrednio na samochód jadący za Tobą, a to może powodować poważne problemy na drodze. Na przykład kierowca z brudną przednią szybą może nie zauważyć świateł stopu i zbyt późno zahamować – ale to wciąż tylko jeden z powodów, dla których powinieneś chcieć zainstalować chlapacze.

Wszystko, co wychodzi spod tylnych kół, pozostawia grubą warstwę na karoserii i tylnej szybie. Czasami jest w tej kwestii już aż tak źle, że nawet wycieraczka nie daje rady. Błoto z przednich kół kończy na oknach, klamkach i progach drzwi, skąd łatwo może dostać się na ręce i ubrania kierowcy i pasażera – ale to wciąż nie wszystko, co powinno Cię zmotywować do założenia chlapaczy samochodowych.

Uwaga! Strumień piasku, wody i kamieni może zetrzeć lakier i podkład pod spodem karoserii. Dlatego te miejsca szybko korodują, a to jak wiadomo generuje olbrzymie koszta. Oczywiście lepiej jest zapobiegać niż leczyć, więc instalowanie chlapaczy samochodowych jest tańsze niż przywracanie fabrycznej farby.

Chlapacze samochodowe jednak najbardziej przydatne w zimie, ponieważ zapobiegają gromadzeniu się śniegu na progach i zderzaku. Masa śniegu i soli drogowej pozostanie na chlapaczach, a nie na nadkolach – i o to właśnie chodzi.

Chlapacze samochodowe – gdzie je kupić i jak je zainstalować je prawidłowo?

Najłatwiejszy sposób na zainstalowanie chlapaczy samochodowych poznasz zaglądając do instrukcji, którą dostaniesz od producenta. Chlapacze można łatwo zainstalować w każdym modelu samochodu, a chlapacze subaru impreza są tego najlepszym przykładem. Najlepiej rozglądać się za renomowaną firmą, która sprzedaje chlapacze dedykowane właśnie Twojemu pojazdowi. Jest pełno ich, a zwłaszcza tych, które można kupić online.

Można znaleźć w sprzedaży zarówno chlapacze do samochodów ciężarowych, jak i osobowych. Zachęcamy więc do tego, by już teraz rozejrzeć się za sklepem, który sprzedaje te dedykowane właśnie dla Twojego pojazdu, bowiem jakby nie patrzeć jest to bardzo duży krok do zapewnienia sobie i innym możliwie maksymalnie bezpiecznej podróży. Co najlepsze – naprawdę niedrogi, a niesie tak dużo korzyści, jak więc widać – to zdecydowanie i naprawdę ma sens.