3 sposoby na odrobinę luksusu w każdym domu

3 sposoby na odrobinę luksusu w każdym domu

Choć mało kto może pozwolić sobie na 100-procentowo pałacowe życie, to każdy z nas może wygospodarować w swoim domu przestrzeń, w której poczuje się wyjątkowo. To na co postawimy zależy od preferencji, możliwości i potrzeb innych domowników. Co może stać się luksusowym miejscem w Twoim domu?

Ogrody zimowe – luksus z minionych lat

Pięknie zagospodarowany obszar wokół domu to marzenie wielu z nas. Żeby to mądrze zaplanować i dać radę utrzymać nie rzadko trzeba się zwrócić o pomoc do doświadczonego projektanta ogrodów. Taka osoba posiada wiedzę o tym jakie rośliny na naszym terenie będą najmniej kłopotliwe, a jednocześnie stworzą piękny krajobraz. Zadbany ogród to nie tylko miejsce na kontakt z naturą. Pomiędzy nasadzeniami można zorganizować miejsce do zabawy, jedzenia, wypoczynku, czy nawet ogrodowe Spa. W ten sposób możemy niejako powiększyć swój dom i wynieść go na zewnątrz. Niestety w naszym klimacie, pięknem natury możemy cieszyć się tylko przez część roku. Skoro da się przenieść mieszkanie na zewnątrz, to czemu nie skorzystać z odwrotnej opcji? Ogrody zimowe zwane też oranżeriami to przeszkolone pomieszczenia dobudowane do mieszkalnej części budynku. Już w XVII w. stanowiły lubiane miejsce spotkań towarzyskich, wypoczynku, a nawet turniejów. Ogrody zimowe pozwalają się cieszyć soczysto zielenię nawet tropikalnych roślin przez cały rok. Dzięki przeszkleniom nawet zimą wpada do nich dużo słońca, ogrzewanie zapewnia odpowiednią temperaturę, a rośliny mogą pomóc poczuć się jak w dżungli. Nie da się ukryć, że taka przestrzeń to wartość dodana do naszej nieruchomości i luksus z którego cudownie jest móc korzystać niezależnie od aury za oknem.

Salon kąpielowy zamiast ciasnej łazienki

Nie każdy z nas może sobie pozwolić na dobudowanie dodatkowego pomieszczenia do domu. Jednak już na etapie budowy lub wyboru mieszkania możemy założyć, że któreś miejsce ma nam wyjątkowo dobrze służyć. Jednym z najczęściej wybieranych w tym celu pomieszczeń jest łazienka. Możemy w niej zamontować mnóstwo sprzętów, które pozwolą nam się poczuć jak na weekendzie w Spa. Już taki drobiazg jak deszczownica zamontowana pod prysznicem przywodzi na myśl tropikalny wodospad. Przyjemnie ciepłe światło świec ułożonych na brzegu ogromniej wanny, wraz z ogromem piany i lampką ulubionego wina. A to tylko budżetowe rozwiązania. Jeżeli tylko mamy środki finansowe i przestrzeń zwykła łazienka może stać się luksusowym salonem kąpielowym. Wyobraź sobie, że po ciężkim dniu w pracy możesz zrelaksować się w saunie, albo poleżeć w jacuzzi i rozkoszować się wodnym masażem w takiej wannie. Dodatkowym elementem, który uatrakcyjni naszą łazienkę może być system ogrzewania. Zamontowane ogrzewanie podłogowe lub pod tynkiem w ścianach sprawi, że kafelki, które zwykle kojarzą się z chłodem i śliską powierzchnią będą bardzo przyjemne w kontakcie nawet z bosą stopą.

Luksus na salonach

Salon to z definicji miejsce służące odpoczynkowi i rozrywce. Nic więc dziwnego, że jest jednym z pomieszczeń , które staramy się bardzo dobrze wyposażyć . Jakie elementy będą sprawiały wrażenie luksusu? Na pewno olbrzymią rolę gra tu światło. Piękny żyrandol lub olbrzymia lampa stojąco wystająca nad ławę lub kanapę stworzy efektowną poświatę. Skoro o kanapach mowa… W przypadku mebli salonowych jednym z elementów świadczących o ich luksusie jest materiał użyty do obicia. Tu bezsprzecznie wygrywa skóra, która dobrze wyprawiona będzie nie tylko wartościowym dodatkiem, ale też posłuży nam przez bardzo długie lata. Zamiast fotela, może warto postawić szezlong? Zakrzywiony kształt jego oparcia i wydłużone siedzisko przywodzą na myśl pałacowe komnaty. Jednocześnie jest to mebel, na którym w razie potrzeby usiądzie kilka osób, więc nie zabiera często bardzo cennego miejsca.