Lampy sufitowe do salonu – czy można połączyć design z funkcjonalnością?

Lampy sufitowe do salonu – czy można połączyć design z funkcjonalnością?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: oczywiści, że tak! Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór lamp sufitowych do salonu, które wpiszą się w wystrój niemal każdego pomieszczenia. Będą one doskonale doświetlać wnętrze, a także stanowić niebagatelną ozdobę.

Żarówki odpowiednie do lamp sufitowych do salonu

Kluczową rolę w oświetleniu wnętrza salonu będzie odgrywać lampa sufitowa. umieszczona jest zazwyczaj pośrodku pomieszczenia, a od żarówki będzie zależeć intensywność światła. Jeśli salon ma być bardzo jasny, to najlepiej wybrać żarówkę o barwie zimnej, która wyróżnia się ostrym, jaskrawym blaskiem. Jeśli salon to miejsce, w którym odpoczywamy i relaksujemy się po całym dniu pracy, to światło powinno mieć ciepłą, delikatną barwę. Doświetlaniem kątów może być kinkiet lub lampa stojąca, która umożliwi czytanie czy wykonywanie czynności wymagających intensywniejszego światła. Informacje zawarte na opakowaniu żarówki, pomogą w wyborze. Należy sprawdzić rodzaj posiadanego gwintu, a także dobrać ilość lumenów. Im jest ich więcej, tym więcej światła dostarczy jedna żarówka.

Kształt lampy sufitowej do salonu a wystrój wnętrza

Lampy sufitowe do salonu mogą przybierać różne kształty i formy. Jedne będą miały dwa punkty światła, inne nawet dziesięć. W zależności od indywidualnych potrzeb, można wybrać lampę, która będzie miała kształt dostosowany do wyposażenia wnętrza. Salony urządzone w stylu klasycznym będą pięknie wyglądać z lampą sufitową o oryginalnym kształcie. Wielkie ozdobne żyrandole, to właśnie to, czego potrzeba. Salony, w których dominuje drewno i surowy klimat, uzupełnią lampy sufitowe do salonu w postaci pojedynczej żarówki, wiszącej na kablu, a także modele wykonane z metalu lub drewna.

Wybór żarówki o odpowiedniej intensywności światła, a także modelu lampy sufitowej, który wpisze się w wystrój wnętrza spowoduje, iż funkcjonalizm zostanie połączony z estetyką. Efekt końcowy z pewnością będzie satysfakcjonujący dla wszystkich domowników.