Jak umilić sobie jesienny wieczór na tarasie?

  • Dom
  • 07 października 2021
Jak umilić sobie jesienny wieczór na tarasie?

Jesień to czas, kiedy wieczory stają się coraz chłodniejsze. Nie oznacza to jednak, że musimy całkowicie rezygnować ze spędzania czasu na powietrzu, zwłaszcza na przydomowym tarasie. Podczas jesiennych wieczorów, często okrycie się dodatkowym kocem czy pledem nie wystarczy. Idealnie w takiej sytuacji sprawdzi się umieszczenie dodatkowego źródła ciepła na przydomowym balkonie. Może to być na przykład biokominek na taras lub do ogrodu. Co przyda się na jesiennym tarasie?

Klimatyczne oświetlenie tarasu – jak dobrać?

Jesiennie dni są coraz krótsze, dlatego planując spędzanie czasu na tarasie, warto zadbać o oświetlenie, które podtrzyma jesienny klimat. Doskonale sprawdzą się świetlne łańcuchy złożone z girland lub świece umieszczone w szklanych lampionach. Oświetlenie powinno ze sobą współgrać, dlatego najłatwiej jest korzystać z lamp jednej kolekcji. Ważne jest także, aby ich światło nie było intensywne, ponieważ może stać się to uciążliwe dla użytkowników. Wybór ciepłych kolorów z pewnością podkreśli jesienny klimat tarasu.

Ogrzewanie tarasu – biokominek na taras

Biokominek na taras to świetne rozwiązanie, które poza ogrzaniem tarasu, oświetli go ciepłymi kolorami. Rozpalony za pomocą biopaliwa kominek to niepowtarzalna okazja na poczucie prawdziwego ognia na swoim przydomowym tarasie. Stworzona w ten sposób atmosfera jest niezastąpiona, szczególnie podczas spotkań rodzinnych czy samotnych wieczorów z książką. W zależności od wybranej pojemności biokominek na taras może zapewnić nawet do 8 godzin palenia, a dzięki temu, że używa tylko biopaliwa nie wymaga dodatkowego magazynowania drewna i opału. Co ważne, spalany podczas działania biokominki płyn nie generuje dymu, brudu czy też popiołu, dlatego jest to bardzo wygodna alternatywa.

Jesienne dodatki idealne na taras

Jesienne dodatki na tarasie to podstawa. Najlepszą ozdobą dla każdego tarasu będą rośliny, wśród których na jesień największą popularnością cieszą się wrzosy czy chryzantemy. Można posadzić je w donicach obok siebie lub stworzyć pełne kompozycje kwiatowe, dodając trawę ozdobną czy iglaki. Jesienny klimat tarasu pomogą zbudować także wiklinowe kosze nadające delikatnie rustykalnego charakteru oraz ozdobne dynie, które przecież są niemalże symbolem jesieni i Halloween. Wystarczy wydrążyć środek i włożyć świeczkę, aby stworzyć klimatyczny lampion. Każdy posiadacz tarasowych mebli doceni także ciepłe koce, które przydać się mogą w chłodniejsze wieczory oraz klimatyczne poduszki, które zapewnią komfort podczas długich, jesiennych wieczorów.