Odchudzanie w skuteczny sposób - porady na forum

Hydrokolonoterapia

Czy ktoś wykonywał zabieg hydrokolonoterapii - oczyszczanie jelita?

Autor: morela79   (13.07.2009)


Tematyka hydrokolonoterapia zabieg hydrokolonoterapii oczyszczanie jelita jelito

Hydrokolonoterapia opinie

Nie, ale słyszałam, że to nie jest zalec... Gość (27.08.2009 / 11:39)

Nie, ale słyszałam, że to nie jest zalecane przez lekarzy, bo moze powodować powikłania. Lepiej zapytac lekarza rodzinnego jezeli cierpisz na zaparcia. Może zamiast płukania jelit zastosujesz błonnik - działa oczyszczająco.

Nieprawda, zabieg jest bezpieczny szczeg... Dr. J (8.09.2009 / 18:53)

Nieprawda, zabieg jest bezpieczny szczególnie wykonywany na urządzeniu grawitacyjnym! Woda nie wpływa pod cisnieniem a do zabiegu należy się przygotowac wcześniej! Dzięki niemu można pozbyć się zalegających resztek pokarmowych a także kamieni, przy okzaji pozbyć się również kg. Flora bakteryjna jelita namnaża sie bardzo szybko, a po zabiegu i przed zabiegiem bardzo pomocny jest błonnik. Warto byłoby jednak sprawdzić jaka jest przyczyna zaparć! Jeżeli nie ma uchyłków, nie ma stanu nowotworowego, to nie ma przeciwskazań. Przed badaniem powinno odbyć sie również badanie ciśnienia! Zabieg polecam!

Ja (mam 55 lat) miałem hydrokolonoterapi... Hydropacjent (27.09.2009 / 19:57)

Ja (mam 55 lat) miałem hydrokolonoterapię już 3 razy. Owszem, trochę kosztuje, ale czułem się po niej świetnie. Wyglądało to tak: najpierw terapeutka zmierzyła mi ciśnienie. Potem zostawiła mnie samego na parę minut, w czasie których w przyległej łazience miałem opróżnić pęcherz, a po powrocie rozebrać się od pasa w dół i położyć na leżance przykryty dużym ręcznikiem. Gdy przyszła, natłuściła dokładnie rurkę - dość grubą, bo przecież jest ona dwudrożna, i poleciła mi się obrócić na lewy bok i wykonać kilka głębokich oddechów. Wtedy odchyliła ręcznik, rozszerzyła mi pośladki i wsunęła rurkę do odbytu. Zrobiła to tak sprawnie i szybko, że nie poczułem żadnego bólu, na który byłem przygotowany za pierwszym razem. Rurka rozpoczyna się obłym stożkiem, dlatego wprowadzanie go do odbytu nic nie boli. Ten stożek potem ona usunęła, a w jelicie pozostała otwarta rurka, na której wystający koniec nasunęła plastykowy wąż i podłączyła go do aparatury. Potem obróciłem się na wznak, a wąż pozostał przyciśnięty moim udem, więc nie mógł się już wysunąć. I wtedy zaczął się zabieg. Terapeutka siedziała i regulowała wpływanie i wypływanie chłodnej i ciepłej wody, a ja mogłem obserwować w przezroczystej rurce aparatury, co tam się wydala. Widok początkowo odrażający, ale można przywyknąć, tym bardziej, że pod koniec zabiegu po czystości wody widać, jaki był efekt. Uczucie jest dość zmienne: wpływanie wody powoduje pęcznienie brzucha i uczucie parcia, ale po chwili woda jest uwalniana. I tak w powtarzalnych cyklach. Przy lewatywie uczucie parcia pojawiało mi się zawsze na początku i rosło niemiłosiernie aż do gwałtownego wypróżnienia, więc bywało, że lewatywę musiałem powtarzać 2 i 3 razy. W hydrokolonoterapii jest całkiem inaczej.
Zabieg trwa około godziny i można w tym czasie wiele się od terapeutki dowiedzieć ciekawostek przekazywanych przez innych pacjentów.
W trakcie zabiegu terapeutka wstawała i robiła mi masaż brzucha, co przynosiło mi dodatkową ulgę. Wreszcie na koniec musiałem się znów obrócić na bok, a ona wysunęła rurkę i wytarła mi papierowym ręcznikiem wszelkie tłustości. Rurkę z wężem spakowała i wyrzuciła do kosza, a potem wyszła dyskretnie. Ja wyszedłem do łazienki na sedes, bo zawsze tam trochę w jelicie jeszcze zostanie. Przy recepcji porozmawialiśmy o diecie, a ponadto dostałem od niej tabletki do przywrócenia flory bakteryjnej.
Podsumowując muszę powiedzieć, że jedyny dyskomfort w hydrokolonoterapii, o którym często się pisze, czyli wprowadzanie rurki do odbytu, w moim przypadku był dyskomfortem tylko za pierwszym razem i to tylko na zasadzie strachu przed nieznanym. Co do obnażania się przed terapeutką, to wystarczy sobie samemu wytłumaczyć, że przecież to jej czynność zawodowa, którą wykonuje codziennie po kilka razy. Za pierwszym razem podczas wprowadzania rurki do odbytu miałem silne przeżycie emocjonalne, bo gruba rurka i manipulowanie przy niej spowodowało ucisk na prostatę i gwałtowne podniecenie, ale terapeutka musiała być z tym obez...

...ale terapeutka musiała być z tym obez... Hydropacjent (27.09.2009 / 22:19)

...ale terapeutka musiała być z tym obeznana, bo odsunęła się i poleciła mi wykonać jeszcze kilka bardzo głębokich oddechów. I to wystarczyło.

ania (25.01.2010 / 22:12)

właśnie mam zamiar ale boję się że wystąpią jakieś powikłania

Ja również miałam robiony zabieg i to se... Maria (24.02.2010 / 15:16)

Ja również miałam robiony zabieg i to serię 3 razy. Komfortowe warunki sa w Butterfly na Nowym Świecie (dla zainteresowanych www.butterfly.top.pl) Atutem ich jest również gwarancja pełnego bezpieczeństwa, gdyż w gabinecie konsultuje pacjentów przed zbiegiem lekarz proktolog, a zabiegi wykonują miłe i profesjonalne pielęgniarki. Chyba bym się nie poddała zabiegowi bez personelu medycznego. A po zabigu rewelacja - pozbyłam się zaparć, nie miewam bólu głowy i mam lepsza cerę. Polecam hydrokolonoterapię

WITAM, JA WŁAŚNIE WCZORAJ MIAŁAM PIERWSZ... ADZIA (25.03.2010 / 10:04)

WITAM, JA WŁAŚNIE WCZORAJ MIAŁAM PIERWSZE PODEJŚCIE I NIC STRASZNEGO.POZA TYM ,ŻE NIE POINFORMOWANO MNIE WCZEŚNIEJ O TYM ,ŻE POTRZEBNE JEST WCZEŚNIEJSZE PRZYGOTOWNIE ORGANIZMU.TO ZNACZY ODPOWIEDNIA DIETA KILKA DNI PRZED ,PO TO ABY USUNĄĆ GAZY ZALEGAJĄCE W OKRĘRZNICY.DLATEGO WIĘKSZOŚĆ CZASU TO BYŁO USÓWANIE GAZÓW A NIE NIECZYSTOŚCI ,DOPIERO 10 MIN PRZED KOŃCEM ZACZEŁY POJAWIAĆSIĘ KAMIENIE I ŚLUZ.I ZABIEG WTEDY DOPIERO POWINIEN SIĘ ZACZĄĆ ,A ON JUŻ SIĘ SKOŃCZYŁ.TROCHĘ WYCIĄGANIE KASY.CAŁA RESZTA OK.

w tym tygodniu miałam już 2 zabiegi, w s... lola (21.04.2010 / 21:56)

w tym tygodniu miałam już 2 zabiegi, w sobotę lecę na trzeci i ostatni. Zabieg nie jest nieprzyjemny. Rurki praktycznie nie czuć. Pani masuje brzuch i informuje cały czas o tym co będzie robić itd. O wiele gorzej czułam się już po, gdy kazali mi usiąść na ubikacji i wiadomo co.... miałam też potworny ból głowy w nocy. Dzisiaj po drugim razie czuję się normalnie, o wiele lżej. Mam wrażenie, że organizm lepiej przyswaja pokarm. Jem mniej niż wcześniej, a cały czas mam uczucie sytości. Poza tym muszę łykac Trilac na odbudowanie flory bakteryjnej. Na marginesie walczę z łuszczycą... zobaczymy jakie beda efekty

witam! jestem po 4 zabiegach hydrokolono... kasiek (28.04.2010 / 12:05)

witam! jestem po 4 zabiegach hydrokolonoterapii i muszę przyznać, że nie miałam pojęcia, iż tyle brudów znajduję się w jelitach!!! od dawna cierpiałam na zaparcia, wzdęcia i odczuwałam w związku z tym niesamowity dyskomfort, ale już po pierwszym zabiegu odczułam znaczną ulgę:)zabieg wykonałam w novaclinic w Krakowie, koło centrum Bonarka (zabieg może nie jest super przyjemny, ale jest za to bardzo skuteczny).
pozdrawiam Kasia

Myślałam, że tylko ja zdecydowałam się n... Ania (24.05.2010 / 03:50)

Myślałam, że tylko ja zdecydowałam się na zabieg hydrocolonoterapii (czy hydrokolonoterapii, w sumie nie wiem).
Jest dokładnie tak, jak opisywali przedmówcy. Na początku trochę się obawiałam, bo również naczytałam się, że może to być niebezpieczne.
Ale na miejscu dokładny wywiad, ciśnienie itp.
Sam zabieg trwał trochę ponad godzinę. Byłam zbyt stremowana, żeby pamiętać ile dokładnie trwał.
Ale to, co zobaczyłam, przeszło moje oczekiwania. Faktycznie w jelicie siedzi sporo nieczystości, które nijak nie przypominają tego, czego się spodziewałam.
Płukanie jelita grubego miałam w Łodzi.
Ciężko znaleźć opinie na ich temat, ale zaryzykowałam.
No i jestem miło zaskoczona. Bardzo miła obsługa pomogła mojej tremie.
Znalazłam ich ofertę na stronie http://hydrocolonoterapia.com.pl
Myślałam, że jest to drogi zabieg, ale samopoczucie po zabiegu utwierdziło mnie w przekonaniu, że jednak warto odżałować te 200 zł.

EWA (17.10.2010 / 19:37)

Po dwóch zabiegach ustapiły mi wzdęcia, ktore dokuczały mi od lat.Czuję się doskonale

Ja usłyszałam, że oprócz wartości zdrowo... Alicja (27.10.2010 / 08:58)

Ja usłyszałam, że oprócz wartości zdrowotnych wspomaga odchudzanie, a na tym mi najbardziej zależało. Miałam duże opory, bo to jednak nieprzyjemnie się kojarzy, ale było ok.
Cena niższa niż wcześniej opisane, bo 150 zł, a warunki bardzo dobre. Miła, dyskretna pielęgniarka, czyściutko i mam efekty - spadek wagi. Właściwie po to tam poszłam. Ale dodatkowo lepiej się czuję, nie mam wzdętego brzucha i nie chce mi się tak bardzo jeść.

Ja miałam robiony zabieg w Łodzi w Bio-M... Kasia (31.10.2010 / 08:19)

Ja miałam robiony zabieg w Łodzi w Bio-Medicusie. To był pierwszy zabieg w moim życiu i okazało się, że 1 raz nie wystarczył, trochę się to odmoczyło, trochę wypłynęło, ale mało. Dopiero 3ci i 4ty raz dał efekty. A teraz przypominająco za pół roku wystarczy 1 zabieg. Najpierw był szczegółowy wywiad czy nie ma przeciwwskazań i mierzenie ciśnienia. Terapie wykonuje pielęgniarka, ma certyfikat i 4 lata doświadczenia z innego miejsca. Lokal super, prosto z łazieneczki, gdzie można wziąć prysznic przechodzi się do dużego gabinetu. Cena 150zł za zabieg w karnecie. Ponoć nawet przy okazji delegacji z Warszawy przyjeżdżają, bo ładnie i dużo taniej.

Znowu zdecydowałam się na zabieg hydroko... Ania (16.11.2010 / 15:16)

Znowu zdecydowałam się na zabieg hydrokolonoterapii w Łodzi i spotkało mnie miłe zaskoczenie - nowa, niższa cena, a jakość ta sama! Mało tego, został wykonany masaż stóp, co było bardzo przyjemne i relaksujące - i to wszystko w cenie!

Naczytałem się na tym i na innych forach... Karol (22.11.2010 / 22:50)

Naczytałem się na tym i na innych forach różnych opinii i sam byłem mocno sceptyczny (jak z resztą do wszystkich takich zabiegów, które nie są konwencjonalnymi metodami).
Ale do tematu. Sam miałem zaparcia na zmianę z biegunkami, więc praktycznie cały czas musiałem mieć przy sobie listek stoperanu.
Jak to ja spróbowałem najpierw domowe metody, później poszedłem do lekarza. Oddałem kał do analizy (długo się do tego zbierałem, to fakt), ale był czysty.
Postanowiłem więc rozrysować sobie plusy i minusy zabiegu hydrocolonoterapii. No i jednak plusy przeważyły, odżałowałem te 250 zł.
Zabieg faktycznie nie należy do mega przyjemnych (hmm, może to zależy od preferencji ).
Natomiast na pewno nie jest bolesny lub nieprzyjemny jeśli chodzi o zapach. Coś a la kręcenie w brzuchu.
W trakcie widać w takim okienku co ze mnie wychodziło. Myślałem, że wypróżniłem się, ale to, co zobaczyłem przeszło moje oczekiwania.
Po zabiegu czułem się jakby pusty i czysty w środku (i wcisnąłem się w robiące się powoli przyciasne spodnie ).
Tego się w sumie spodziewałem.
Później, zgodnie z zaleceniami, brałem te kultury bakterii w tabletkach i w sumie moje problemy w końcu się skończyły.
Podobno zabieg powinno się powtarzać. Jak na razie jestem 2 miesiące po zabiegu i nie widzę potrzeby.
A byłem w gabinecie colonnet w moim rodzinnym mieście (uff, na szczęście nie musiałem jechać gdzieś poza) - Łodzi.

Aaa, zapomniałem o najważniejszym! Zask... Karol (22.11.2010 / 23:04)

Aaa, zapomniałem o najważniejszym!
Zaskoczyli mnie nową ceną, 180zł, więc opłaca mi się dojechać z Wawy.

No i jednak plusy przeważyły, odżałowałe... Ada (24.11.2010 / 18:46)

No i jednak plusy przeważyły, odżałowałem te 250 zł
A byłem w gabinecie colonnet w moim rodzinnym mieście (uff, na szczęście nie musiałem jechać gdzieś poza) - Łodzi.

Karol (22.11.2010 / 22:50) Aaa, zapomniałem o najważniejszym!
Zaskoczyli mnie nową ceną, 180zł, więc opłaca mi się dojechać z Wawy.

Karol (22.11.2010 / 23:04)
Karol trochę mniej głupot! No to jesteś z Warszawy czy z Łodzi? Opłaca Ci się jechać z rodzinnej Łodzi do Wawy i z powrotem na zabieg?Jest tak tanio, że sobie podróżujesz między Łodzią i Wawą? Odżałowałeś 250zł a zabieg kosztował 180, to gdzie się podziało 7dych?

Ja miałam ten zabieg kilkakrotnie. Jeste... Ewa (25.11.2010 / 12:39)

Ja miałam ten zabieg kilkakrotnie. Jestem szczupła, zdrowo się odżywiam (jestem wegetarianką), ale podobno taką kurację oczyszczającą każdy powinien przejść, żeby pozbyć się złogów zalegających w jelitach. Naczytałam się na ten temat,trochę się bałam, nie powiem, ale zabieg nie bolał, owszem super przyjemne to nie było, ale jak zobaczyłam co ze mnie wylatuje, złogi, to byłam nieźle zaskoczona. Podobno złogi robią się też od leków, które się odkładają (a ja dużo chorowałam w młodości) i może stąd ten efekt, sama nie wiem. Ale warto było, czuję się znacznie lepiej (toksyny w jelitach zatruwają cały organizm,więc cała jego kondycja ulega poprawie). Ci co się wahają, nie ma co się bać, nie jest źle, a efekty potrafią zaskoczyć! Chodzę do gabinetu na Ursynowie w Warszawie, raz byłam gdzie indziej, ale nie chcieli mi wiele powiedzieć o zabiegu (jakaś młoda dziewczyna robiła zabieg i ewidentnie chciała mieć mnie z głowy) i się obraziłam na nich;)

ODRADZAM wykonywanie tego zabiegu !!!! J... Kasia (1.12.2010 / 15:18)

ODRADZAM wykonywanie tego zabiegu !!!! Jest to bardzo niebezpieczne. Sama 4 lata temu poddałam się zabiegowi i doszło u mnie do przesunięcia się treści kałowej do jelita cieńkiego, a w efekcie do zespołu rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego, bardzo nie ciekawa choroba i zarazili mnie candidą:(Nadal nie mogę się pozbierać, mam objawy neurologiczne a o gastrycznych nie wspomnę m.in. nie trawię tłuszczy, skrobi i białka co prowadzi do wyniszczenia organizmu. Po nowym roku mam termin w klinice gastr. i tam może naprawią to, co zepsuła ta straszna niby terapia. TO JEST NAPRAWDĘ NIEBEZPIECZNE

Kasia, i dopiero po czterech latach dos... Ada (6.12.2010 / 17:00)

Kasia,
i dopiero po czterech latach doszłaś do wniosku, że to przez hydrokolonoterapię? Taka straszna choroba, że dopiero teraz masz termin w klinice gastr.?
A tak naprawdę fizjologia nie pozwala na takie cofnięcie! Inaczej każdy \"przepłukany\" pacjent miałby ten sam problem co Ty. A może Ci ktoś wmawia, że to po hydrokolonoterapii? Zakażenie kandidą ma 60-70% ludzi. Wystarczy, że jesz cukier, białą mąkę itp. a mało warzyw, produktów z błonnikiem.
Poza dwunastnicą, w jelicie cienkim wyróżnia się jelito czcze, które z kolei przechodzi w jelito kręte. To ostatnie uchodzi do jelita grubego. Na granicy jelita krętego i jelita grubego znajduje się zastawka, dzięki której NIEMOŻLIWE jest cofnięcie się treści. pokarmowej z jelita grubego.

W sumie na zabiegu byłem już 3 raz i nie... Marek (22.12.2010 / 12:19)

W sumie na zabiegu byłem już 3 raz i nie żałuję. Jedyne czego żałuję, to że nie zdecydowałem się na to kilka lat wcześniej. Cena może nie jest niska ale zdrowie jest bezcenne. Nie słuchajcie lekarzy bo oni zawsze powiedzą, że jest to zabieg ryzykowny a tak naprawdę to chodzi im o przepisanie jak największej liczby recept bo nie wierzę aby lekarze nie mieli z tego żadnych finansowych korzyści i stąd ich niechęć. Wiadomo - im większa ilość przepisanych recept, tym większy zysk. Prawdziwą receptą na dobre zdrowie jest właściwe odżywianie, tj. zgodne z grupą krwi danego człowieka. Hydrokolonoterapia nie jest oczywiście panaceum na wszystkie dolegliwości ale na pewno stanowi doskonałe uzupełnienie. Wcześniej przynajmniej raz w roku musiałem złożyć wizytę w gabinecie lekarskim z powodu sezonowego przeziębienia. Pani doktor rzecz jasna przepisała na do widzenia gamę leków, w tym antybiotyk, a co tam:-/ W tym roku ani razu tam nie byłem a wątpię aby był to zwykły zbieg okoliczności. Poza tym po hydro czuję się o wiele lżejszy, mam lepsze samopoczucie i nie męczą mnie zaparcia i wzdęcia, co wcześniej było niemal normą.

Ja zdecydowałem się na hydrokolonoterapi... Irek. (16.01.2011 / 01:12)

Ja zdecydowałem się na hydrokolonoterapię po długich wahaniach i wyczytaniu prawie wszystkiego w internecie. Odłożyłem kasę, zadzwoniłem, umówiłem termin i odliczałem dni. W przeddzień wpadłem na szalony pomysł: zrobiłem sobie lewatywę, najpierw z ok. 1 litra wody, a potem po wypróżnieniu z 2 i pół litra wody z sokiem cytrynowym. Za drugim razem robiłem z tą wodą w sobie skłony "muzułmańskie", a potem jeszcze leżąc na łóżku obracałem się z boku na bok tak gdzieś z 15 minut, zanim pognało mnie na kibelek. Następnego dnia odbyłem umówiony zabieg w gabinecie, oczywiście z obserwacją w okienku tego, co wypłynie. I co wypłynęło? Nie, żadne złogi, kamienie i inne tasiemce! Wypływała tylko brudna woda i trochę najnormalniejszego drobnego kału. Pielęgniarka mnie masowała i próbowała mi wcisnąć, że tam widać olbrzymie - tu się poprawiła - duże złogi, a nawet gazy. Podsumowała, że te prawdziwe kamienie to wypłyną dopiero za drugim, albo nawet jak u wielu pacjentów dopiero za trzecim razem. Hydrokolonoterapia, czyli po prostu bezwonna lewatywa, to normalna lewatywa, tylko przeprowadzona bardzo umiejętnie, w komfortowy sposób i za duże pieniądze. Mam natomiast spore wątpliwości, czy taka zdrowa, skoro wlewa się do jelita wodę chlorowaną, ja natomiast użyłem do swojej lewatywy wody źródlanej, w dodatku przegotowanej (koszt w sumie 5 zł). A że mi śmierdziało? Cóż, nie znalazłem w internecie nic o stwierdzonych przypadkach zgonu na sedesie z powodu smrodu. Jak widać - i mnie się udało.

Dodam, że po mojej lewatywie czułem się ... Irek. (16.01.2011 / 01:18)

Dodam, że po mojej lewatywie czułem się tak wyśmienicie, lekko i zrelaksowanie, że początkowo nawet myślałem o rezygnacji z hydrokolonoterapii. Ale skoro już miałem termin, postanowiłem spróbować. I teraz już wiem, gdzie nie muszę więcej trwonić kasy. Dużej kasy.

Odradzam !!!! Proszę najpierw PRZYNAJMNI... lekarz (18.01.2011 / 12:52)

Odradzam !!!! Proszę najpierw PRZYNAJMNIEJ skontaktować się z lekarzem !!! Ludzie zastanówcie się !!!!!

Witam, ostatnio kupiłem kupon na Groupo... Przemek (28.01.2011 / 23:45)

Witam,
ostatnio kupiłem kupon na Grouponie na zabieg Hydrokolonoterapii grawitacyjnej (bezciśnieniowej) za 69zł zamiast 200zł, link poniżej -
http://www.groupon.pl/oferty/warszawa-extra/studiomedycyny-warszawa/199729
Byłem łącznie na serii 3 zabiegów:
1. 69zł - Groupon ;]
2. 200zł - standardowa cena, już mniej fajnie ;/
i 3. 150zł - promocyjnie za 3. zabieg ;)
tak więc łącznie wydałem 419zł za serie 3 zabiegów.

- rezultat - bardzo pozytywnie, pozbyłem się wzdęć i zaparć, dodatkowo kilka kg mniej i w pasie luźniej, i co równie dla mnie ważne - jak się za przeproszeniem \"nażrem\" to nie mam już tego fatalnego uczucia \"nigdy więcej\", zastąpiło je uczucie lekkiej satysfakcji \"ależ się nażarłem\", które szybko przechodzi i znów czuję się jak po normalnym posiłku. Tak więc jestem bardzo zadowolony ;]

- przebieg: 1. zabieg - środa, 2. - piątek, 3. - niedziela, czyli co 2 dni. Szczerze nie sądziłem, że będzie trzeba tak szybko robić kolejne, ale jak się okazało chodzi o to żeby woda dostała się do okrężnicy i znajdujące się w niej kamienie i guma napęczniały, a jednocześnie żeby woda nie zdążyła się naturalnie wchłonąć.
Tutaj muszę się przyznać, że w związku z debetem na karcie, bezczelnie liczyłem, iż uda mi się odbyć serię 3-ech wizyt w ramach Groupona podając się za inną osobę, ale że na 1. wizycie okazało się że kolejna już za 2dni a i tylko 1 lekarz wykonujący zabieg to niestety nie udało się oszczędzić pieniążków, na co bardzo liczyłem i zostały mi w związku z tym 2 kupony Groupon na 1. zabieg. Tak więc jeśli ktoś chętny to oddam po cenie zakupu czyli za 69zł, np. za pośrednictwem Allegro, mój mail przemcial(małpa)o2.pl

- 1. wizyta, co i jak: Sam zabieg wykonywany był na dużym regulowanym fotelu z takim jakby nocnikiem pod nim. Na początku trzeba było nadziać się pupą, z pomocą pani dr, na małą rurkę która doprowadzała wodę (wypróżniamy się tak jak normalnie tylko że z wąską rurką w D ;), przykryć się ręczniczkiem i fotel był ustawiany w odpowiednio pochyłej pozycji, dopasowywanej pod ciebie. W przeciwieństwie do wszystkich porzednich komentarzy które czytałem, tutaj nie było widać wypłukiwanych nieczystości co uważam za bardzo duży plus. Pani dr bardzo miła, cały czas chwali jak to dobrze się spisaliśmy i nadzoruje pracę pojemnika z wodą, dolewając kolejne porcje i dokraplając pipetą różne mikroelementy itp., dodatkowo woda jest ozonowana, żeby nie było czuć przykrego zapachu i rzeczywiście go nie czuć.
Zabieg polega na napełnieniu wodą do momentu poczucia parcia / kręcenia w żołądku, wtedy należy się wypróżnić i cały proces się powtarza wielokrotnie, tak więc i mięśnie brzucha można sobie wyrobić ;)
Z czasem jak wypłuczemy już większość nie będzie już tak częstej potrzeby do wypróżnienia i będzie można nabrać więcej wody żeby dotarła do okrężnicy, co jest głównym celem 1. wizyty.
Na koniec pani dr pomaga wyjąć rurkę i opuszcza gabinet żeby można było na spokojnie się jeszcze do końca wypróżnić a następnie popodcierać, przetrzeć mokrymi chusteczkami i suchym mięciutkim ręcznikiem papierowym, ubrać się i wyjść do poczekalni wypić specjalną herbatkę i posiedzieć jeszcze zalecane kilka minut, a w razie potrzeby udać się do toalety.

Wizyta nr 2. wygląda identycznie z pierwszą tylko że tutaj wypłukujemy już kamienie (rzeczywiście słychać jak uderzają o metalowy nocniczek ;) i początki gumy.
Wizyta nr. 3 nie zawsze jest potrzebna, jeśli uda się wypłukać gumę podczas 2. wizyty to 3. już niepotrzebna. Ja potrzebowałem i rzeczywiście podczas tej trzeciej wizyty najwięcej ze mnie wypłukali ;p
W kwestii lekarzy, przyznaję że rzeczywiście nie polecają, moja własna matka (lekarz) odradziła mi zabieg (już po fakcie) tłumacząc że w ten sposób przygotowywało się kobiety do porodów żeby nie było nieczystości przy porodzie podczas parcia, ale nie potrafiła już wytłumaczyć jakie są konkretne przeciwskazania i jakie mogą być powikłania, itp. Jak jej powiedziałem że już jestem po serii zabiegów i naprawdę lepiej się czuję, to powiedziała, że skoro uważam że mi pomogło no to wporządku i nie widzi przeciwskazań. Tak więc odnoszę wrażenie, że jest to bardziej kwestia tego, że tak lekarze byli uczeni i tyle.

Pozdrawiam ;)

Ja byłem w Łodzi. Skusiła mnie cena. I ... Jasioduży (30.01.2011 / 19:36)

Ja byłem w Łodzi.
Skusiła mnie cena. I było warto-najpierw sprawdzili czy nie mam zapalenia jelit, wypełnienie ankiety a potem tradycyjnie z rurką w p... leżąc na plecach.
Wreszcie mi lżej, łatwiej się wypróżniam, ale nie wyleciało chyba wszystko i trzeba powtórzyć. Należy też zmienić nawyki żywieniowe, żeby się efekt utrzymał.
Generalnie polecam

czy ktoś wie gdzie w Radomiu można taki ... Edyta (1.02.2011 / 15:22)

czy ktoś wie gdzie w Radomiu można taki zabieg wykonać? Jeśli tak, to poproszę o kontakt adres czy tel.
Pozdrawiam

Aneta (1.02.2011 / 17:24)

Czy ktoś wie czy w Bielsku-Białej można taki zabieg zrobić ? Czy jest jakies ograniczenie wiekowe?

Witam, czy ktoś mógłby mi polecić jakieś... Wiola (1.02.2011 / 17:58)

Witam, czy ktoś mógłby mi polecić jakieś dobre i miłe miejsce w Warszawie do wykonania tego zabiegu?? Czytam te wszystkie opinie i cały strach i wstyd nagle znika i ma sie tylko chec wykonania takiego zabiegu. Mam 26 lat i odkąd pamiętam męczą mnie wzdęcia, ciągle mam brzuch jak balon a nie wydaje mi się żebym aż tak dużo jadła. To bardzo wstydliwy problem bo moja figura jest przez to fatalna. W tym zabiegu widze \"ratunek\" dla siebie...

Pytanie do Przemka, proszę o nr. tel. l... Renata (3.02.2011 / 12:56)

Pytanie do Przemka,
proszę o nr. tel. lub adres gdzie wykonywałes zabieg hydrokolonoterapi?
Renata:)

WITAM. JESTEM OSOBĄ KTÓRA WYKONUJE TE ZA... TERESA (11.02.2011 / 14:01)

WITAM. JESTEM OSOBĄ KTÓRA WYKONUJE TE ZABIEGI. SA ONE BEZPIECZNE I WARTO ZAINWESTOWAĆ W SIEBIE BO PRZECIEŻ NASZ ORGANIZM NIE ODMŁADZA SIĘ, A WRĘCZ ODWROTNIE...ZABIEG NIE BOLI A STRES MIJA PO 10 MINUTACH PŁUKANIA. POZDRAWIAM WSZYSTKICH TYCH CO SIĘ ZDECYDOWALI I TYCH MNIEJ ZDECYDOWANYCH.

iza (17.02.2011 / 15:31)

Witam czy ktos ostatnio wykonywal zabieg hydrokolanoterapi w novaclinic?????

Ja polecam gabinet w Łodzi. Wcześniej mi... tomek (17.02.2011 / 23:04)

Ja polecam gabinet w Łodzi. Wcześniej miałem ogromne problemy z jelitem grubym(zaparcia, wzdęcia, bóle podbrzusza itp.) Po 2 zabiegach dziś czuję się wyśmienicie. Perystaltyka jelit jest idealna. Wszystkie problemy zniknęły. Wykonujący zabieg posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie.

Witam, Jestem z Torunia i chciałabym się... Aga (18.02.2011 / 20:31)

Witam, Jestem z Torunia i chciałabym się poddać serii zabiegów hydrokolonoskopi czy jest to możliwe w Toruniu albo okolicach?

Z góry bardzo dziękuję za informację :-)

Witam! miałam robiony zabieg w gabineci... Urszula (24.02.2011 / 15:34)

Witam!
miałam robiony zabieg w gabinecie w Warszawie.
Moim najwiekszym problemem były zaparcia. Przed zabiegiem skonsultowałam się w tym samym gabinecie z lekarzem, który wyraził zgodę na zabieg. Już chwilę po zabigu czułam się świetnie, w kolejne dni było tylko coraz lepiej! Zabieg nie boli, ewentualnie można odczuwać lekki dyskomfort, ale Panie pielegniarki są tak miłe, że w ogole mi to nie przeszkadzało! Polecam wszystkim gorąco!
pozdrawiam

Magda (24.02.2011 / 18:19)

Hello:) Może, ktoś wykonywał ten zabieg w Zielonej Górze???

Hydrokolonoterapia jest super, cały świa... aga (25.02.2011 / 23:43)

Hydrokolonoterapia jest super, cały świat traktuje to jak zwykły zabieg higieniczny a u nas dużo ciemnoty na ten temat. Wyczytałam,że Małgorzata Foremniak robi takie zabiegi i jak wygląda. Ja robiłam 3. Minęły mi zaparcia.

Iwona (28.02.2011 / 06:20)

Tak,ten zabieg to wspaniała sprawa. Wreszcie czuję się wyśmienicie. Naprawdę warto!

JA IDĘ DZISIAJ I TROCHĘ MAM OBAWY JESTEM... AGAAA (1.03.2011 / 14:11)

JA IDĘ DZISIAJ I TROCHĘ MAM OBAWY JESTEM KOBIETĄ A ZABIEG BEDZIE WYKONYWAŁ MĘŻCZYZNA WIEM ZE TO LEKARZ I TO JEGO PRACA ALE MIMO WSZYSTKO :) TRZYMAJCIE KCIUKI OPISZE WIECZOREM JAK BYLO;)

Polecm bardzo gabinet na Nowym Świecie w... Ewa (1.03.2011 / 16:47)

Polecm bardzo gabinet na Nowym Świecie w Warszawie (samo centrum miasta). Komfortowo, przyjemnie i co najważniejsze bardzo profesjonalnie! Poza tym gabinet ma swojego lekarza proktologa, z którym można skonsultować wszystkie swoje wątpliwośąci przed zabiegiem.
Zabieg bardzo skuteczny!
Pozdrawiam

W sumie na zabiegu byłem już 3 raz i nie... drmed (20.03.2011 / 11:50)

W sumie na zabiegu byłem już 3 raz i nie żałuję. Jedyne czego żałuję, to że nie zdecydowałem się na to kilka lat wcześniej. Cena może nie jest niska ale zdrowie jest bezcenne. Nie słuchajcie lekarzy bo oni zawsze powiedzą, że jest to zabieg ryzykowny a tak naprawdę to chodzi im o przepisanie jak największej liczby recept bo nie wierzę aby lekarze nie mieli z tego żadnych finansowych korzyści i stąd ich niechęć. Wiadomo - im większa ilość przepisanych recept, tym większy zysk. Prawdziwą receptą na dobre zdrowie jest właściwe odżywianie, tj. zgodne z grupą krwi danego człowieka. Hydrokolonoterapia nie jest oczywiście panaceum na wszystkie dolegliwości ale na pewno stanowi doskonałe uzupełnienie. Wcześniej przynajmniej raz w roku musiałem złożyć wizytę w gabinecie lekarskim z powodu sezonowego przeziębienia. Pani doktor rzecz jasna przepisała na do widzenia gamę leków, w tym antybiotyk, a co tam:-/ W tym roku ani razu tam nie byłem a wątpię aby był to zwykły zbieg okoliczności. Poza tym po hydro czuję się o wiele lżejszy, mam lepsze samopoczucie i nie męczą mnie zaparcia i wzdęcia, co wcześniej było niemal normą.


Drogi Marku. Chciałam Cię tylko poinformować, że za recepty płaci sobie lekarz.. nie dostaje NIC za przepisywanie recept, a jak dostaniesz ładną wydrukowaną receptę od lekarza to tylko jego strata (finansowa). A hydrokolonoterapia nie jest zbyt popularna i i jest jednoznacznie bezpieczna/zalecana więc żaden lekarz na własną odpowiedzialność (i własną opinię) Ci jej 100% nie poleci. Pozdrawiam

Witam, Właśnie wróciłam z 3 zabiegu ( p... BB (25.03.2011 / 11:42)

Witam,
Właśnie wróciłam z 3 zabiegu ( pon- sob- pt). Moją dolegliwością były zaparcia, bardzo ciężkie, praktycznie od jakiś 2 miesięcy cierpiałam na ból brzucha z powodu braku wypróżnień. Przestał pomagać niezawodny jak dotąd colonC, po prostu organizm się do niego przyzwyczaił.
Moje odczucia po zabiegach są bardzo pozytywne. Przede wszystkim czuję się oczyszczona, lekka, powoli poprawia się perystaltyka jelit( wizyta w toalecie 2 razy w tyg- dla mnie sukces; ciągłe wrażenie,że coś tam mnie w brzuszku "kręci" no i gazy- wcześniej nie było o tym mowy!).Jem o wiele mniej, bo po jednej kromce "razowca" czuję się już syta, aczkolwiek po 1,5 godziny czuję znowu lekki głód- ale to zdrowiej jeść mniej a częściej. I chyba tu jest recepta na utrzymanie pozytywnych rezultatów zabiegu - dieta, ruch i duuużżżżoooo wody (inaczej dolegliwości powrócą)
Co natomiast u mnie nie miało miejsca to widoczna utrata wagi i oczyszczenie za "złogów" i "kamieni", może po prostu takowych nie miałam
Kończąc mój wywód polecam zabieg hydrocolonoterapii osobom, które cierpią na zaparcia, mają problemy z gazami itp. Szczególnie rekomenduję gabinet Biocolon w Sopocie. Przemiła Pani prowadząca zabieg wprowadza taką pozytywną atmosferę,że człowiek ani przez chwilę nie czuje się skrępowany(no może na początku, gdy nie wie co go czeka )
Pozdrawiam wszystkich mających problemy z jelitami!

Monk (28.03.2011 / 00:53)

Witam, czy ktoś wie gdzie można wykonać zabieg w Radomiu?

Ja jadę jutro na zabieg i czuję lekki ni... Dora777 (1.04.2011 / 23:18)

Ja jadę jutro na zabieg i czuję lekki niepokój Ale poczytałam Wasze komentarze i zrobiło mi się odrobinę lżej na duszy :) Mam nadzieje,że jutro po zabiegu będę również lżejsza na wadze

Jacek (5.04.2011 / 10:48)

Proszę o polecenie gabinetu z Poznania bądź okolic

pozdrawiam

Witam, robiłam, nie boli na pewno, ale d... Ala (6.04.2011 / 16:55)

Witam, robiłam, nie boli na pewno, ale dla mnie to lipa i naciąganie. Po zabiegu czułam się ok, ale potem tydzień nie chodziłam do toalety, i kolejne czyszczenie i znowu tydzień bez wypróżniania. Czyli kolejne czyszczenie to pozybwanie się tego co przez tydzień się nazbierało i tak w kółko można. A właściciele liczą tylko kasę i się cieszą...

witam, zabieg nie zawsze jest bezpieczny... Konrad (13.04.2011 / 15:57)

witam, zabieg nie zawsze jest bezpieczny, należy skonsultować go z lekarzem gastroenterologiem a nie dr Quinn, bo oprócz uchyłków mogą się tam znajdować inne rzeczy, o których organizm nie informuje nas konkretnymi objawami, po drugie zabiegi nie zawsze (czyt. prawie nigdy) wykonywane są przez lekarza a nawet pielęgniarkę, często są to ludzie po zwykłym szkoleniu jak np mój kolega po studiach na politechnice (zarządzanie i marketing), także przemyślcie to zanim się zdecydujecie, pozdrawiam

Naddia (18.04.2011 / 20:05)

Czy ktoś może polecić gabinet gdzie wykonują hydrokolonoterapię w Trójmieście ? :) będę wdzięczna

A ja robię to co dwa m-ce i jestem zadow... belgijka50 (23.04.2011 / 19:19)

A ja robię to co dwa m-ce i jestem zadowolona, i za każdym razem dostaję skrzydeł u ramion, no ale mam odpowiednią dietę, nie jem mięsa, a wszystko robię sama, nie dodaję ,,KOSTEK ROSOŁOWYCH I INNEJ CHEMII, wszystko kupuję w zdrowej żywności-trochę to kosztuje ale się opłaca, i wszystko ozonuję takim specjalnym ozonatorem, poza tym jadę drugi raz na turnus gdzie jest hydrocolonoterapia! - już drugi raz bo tak fajnie było!!! Pozdrawiam!

Witam, myślę o tym zabiegu coraz częście... pistacja (10.05.2011 / 13:33)

Witam, myślę o tym zabiegu coraz częściej. Mam 27 lat i w przeciągu 5 miesięcy przytyłam 30 kg, nie jem dużo, a ciągle czuję się najedzona, brzuch to moja zmora. Czytam coraz więcej opinii. Próbuję się odchudzić, uprawiam sport, ale brzuch żyje innym życiem. Proszę o rady gdzie najlepiej zrobić to w Łodzi.
Pozdrawiam

Do Pistacji: Tak ogromny wzrost wagi ... :) (10.05.2011 / 18:33)

Do Pistacji:

Tak ogromny wzrost wagi w ciągu zaledwie pół roku to bardzo niepokojąca sprawa, tym bardziej, że piszesz, iż uprawiasz sport. Ja na Twoim miejscu udałabym się do lekarza i zrobiła badania, następnie skonsultowała się z dietetykiem - może to kwestia złego odżywiania - jeść mało nie zawsze oznacza zdrowo dla naszego ciała. Może lekarz coś Ci jeszcze innego doradzi? Pozdrawiam

mam wrażenie jakby te pozytywne opinie p... ~Kasia (16.05.2011 / 12:21)

mam wrażenie jakby te pozytywne opinie pisała jedna osoba w celu reklamy,,, no może więcej niż jedna, bo są tu opisane ze dwa miejsca w większej ilości,,,bardzo podobny początek wpisów,,,
gdyby było prawdą, że lekarze odradzają ten zabieg bez powodu to właściciele takich gabinetów zapłaciliby jakiś procent tym lekarzom aby mieć pacjentów,,,skoro nie ma takiej opcji to musi to być niebezpieczne!
co do leków to pewnie tak jest, że lekarze mają jakieś profity z tytułu przepisywania konkretnych specyfików.

Ja tam nic przeciwko hydrokolonoterapii ... Piotr (7.06.2011 / 17:58)

Ja tam nic przeciwko hydrokolonoterapii nie mam, nie pasuje mi tylko rodzaj płynu stosowanego do niej,woda destylowana,niekoniecznie jest dobra dla bakterii jelitowych, wole inne metody,stare dobre lewatywy grawitacyjne,też działają bardzo dobrze, można wykonywać w domu i duży plus,nic nie kosztują :-)
Dzieki nim schudłem conajmniej 10kg, pozbyłem się rzecz jasna kamieni, teraz oczyszczam wątrobę i efekty sa jeszcze lepsze, liczy sie przede wszystkim wiedza jak co robić i profesjonalne podejście

Oczywiście, że większość tutejszych opin... Barbara (30.06.2011 / 10:54)

Oczywiście, że większość tutejszych opinii to marketing-teraz praktycznie nie ma wiarygodnych forów. Identyczny, infantylny z reguły styl pisania, błyskawiczna krytyka każdego sceptycznego postu, etc. Radzę konsultację lekarską, zmaiast kierowania się opiniami osób dorabiających sobie pisaniem pozytywnych opinii. Pozdrawiam.

Halina (13.07.2011 / 06:05)

Witam.Czy orientujecie się gdzie taki zabieg wykonują w Poznaniu?

podobno w Poznaniu nie ma gabinetu hydro... Ela (14.07.2011 / 09:22)

podobno w Poznaniu nie ma gabinetu hydrokolonoterapii. Jest w Zielonej Górze. Ja byłam (profesjonalna i miła kadra).

Skoro nie wiadomo czy taki gabinet jest ... Halina (17.07.2011 / 00:13)

Skoro nie wiadomo czy taki gabinet jest w Poznaniu będę wdzięczna na temat gabinetu hydrokolonoterapii w Kaliszu

........ (17.07.2011 / 13:03)

czy słyszeliście o gabinecie hydrokolonoterapii w Kaliszu?

Agata (25.08.2011 / 14:55)

Witam, czy ktoś wykonywał ten zabieg w KRAKOWIE i może wyrazić swoją opinię na ten temat????

W końcu zdecydowałam się na zabieg hydro... Ala (26.08.2011 / 05:39)

W końcu zdecydowałam się na zabieg hydrokolonoterapii w Krakowie. Ogłaszają się różne firmy ale słyszałam od znajomych, że nie zawsze zabieg jest bezbolesny i bezstresowy. Czytałam, że w tym gabinecie mają aparat ciśnieniowo grawitacyjny dzięki któremu najkorzystniej można dostosować siłę zabiegu do wrażliwości pacjenta. Spróbowałam i tak jest faktycznie.

Witam, Wykonywałam kilka zabiegów hydro... Julka (26.08.2011 / 14:38)

Witam,
Wykonywałam kilka zabiegów hydrokolonoterapii w różnych firmach w Krakowie,tak dla próby gdzie jest najbardziej profesjonalnie. Najmniejsze dolegliwości miałam po zabiegu w Centrum Medycznym Biopol. Świetna dyskretna delikatna obsługa, czyściutko, i nic nie bolało, a to chyba najważniejsze. Skuteczność zabiegu też była dobra bo nie naciągano mnie na całą serię zabiegów, jak gdzie indziej.
pozdrawiam

Cześć, Ja trafiłem do tego centrum z Gr... Marek (29.08.2011 / 17:38)

Cześć,
Ja trafiłem do tego centrum z Grupona,
faktycznie obsługa fantastyczna, czułem że jestem naprawdę ważny i ktoś na serio mnie traktuje a nie tylko zalicza następnego pacjenta.

Jestem w trakcie zaleconej serii 6 zab.(... Wiola (19.09.2011 / 10:17)

Jestem w trakcie zaleconej serii 6 zab.(bo minimum jak się dowiedziałam to 3 zabiegi). Mam 29 lat i ogólnie nie za dobre trawienie, poza tym wyszły mi jakieś gzrzyby (robiłam tu testy), chcę zrobić detox, stosuję dietę i efekt jest już widoczny, teraz jestem po 3 zabiegu, czuję się b.lekko i schudłam 2 kg. Do toalety po zabiegu szybko sie nie pójdzie bo logiczne jest, że człowiek pozbył sie "na zapas" różności. Przed 1 miałam obawy, ale nie było źle..

Tyle opinii i dalej nie wiem czy aby to ... dora (20.09.2011 / 13:41)

Tyle opinii i dalej nie wiem czy aby to dobre i bezpieczne,niestety niektóre wyglądają jak napisane przez osoby podstawione

ten swietny gabinet z Grouponu - to BioN... Maria (10.10.2011 / 14:49)

ten swietny gabinet z Grouponu - to BioNatura w Warszawie, gdzie wykonują zabiegi metodą BEZCIŚNIENIOWĄ!!! Proszę czytać opinie Pana Przemka tutaj, dobrze wszystko opisuje, u mnie było dokładnie tak samo. Metoda jest bezpieczna, pacjent sam kontroluje ilość wody i czas na wypuszczanie..robiłam 3 razy, schudłam w ciągu tygodnia 4 kilo bez diety, ale chodzi o to że pozbyłam się strasznych zaparć i wzdęć..nie ma inwazji, bólu, mocnego dyskomfortu. No i dobra obsługa

Polecam!!

jestem po 3 zabiegu i powiem szczerze, ż... Karola (25.10.2011 / 19:39)

jestem po 3 zabiegu i powiem szczerze, że dopiero podczas 2 i 3 zaczęłam się oczyszczać. Moje odczucia podczas zabiegu nie są zbyt przyjemne - uczucie parcia, dyskomfort podczas zamykania odpływu (konieczne aby "poruszyć" złogi), ucisk na pęcherz powodujący wrażenie że muszę skorzystać z toalety. Jedynym plusem było to gdy po kiepskim "momencie" podczas zabiegu widziałam to co ze mnie wypłynęło. Umówmy się: to nie jest wizyta relaksacyjna - masaż czy maseczka u kosmetyczki ale oczyszczanie okrężnicy więc nie nastawiajcie się na przyjemne odczucia. Efekty zabiegu - czuję się lżej, mam więcej energii, ustąpił ból głowy i zmęczenie.

Ja dzis byłam w Łodzi w gabinecie, zabie... Ewelina (17.11.2011 / 16:23)

Ja dzis byłam w Łodzi w gabinecie, zabieg przeprowadzony bardzo profesjonalnie. Pan prowadzący posiadał ogromną wiedzę, wszystko tłumaczył, było czyściutko, bez skrępowania i uczucie lekkości i oczyszczenia po zabiegu-super!:)

Miałam 6 zabiegów, nic strasznego po pie... Karolla (20.11.2011 / 21:28)

Miałam 6 zabiegów, nic strasznego po pierwszym można sie przyzwyczaić. Super sprawa, czułam się świetnie, szybko spadła mi waga, skóra zdrowsza, mniejszy apetyt, no i co najważniejsze po miesiącu zaszłam w ciąże, a starałam sie prawie 4 lata i nic. Teraz jestem szczęśliwą mamą, ale wybieram się w najbliższym czasie na kolejne zabiegi zeby po ciąży wrócić do poprzedniej wagi. Zabieg wart swojej ceny i godny polecenia.

Dzisiaj byłam na 3 zabiegu w gabinecie w... Iwona (22.11.2011 / 10:49)

Dzisiaj byłam na 3 zabiegu w gabinecie w Zielonej Górze. Mam tylko pozytywne wrażenie/bezbolesny, higinicznie, beziecznie. Kadra profesjonalna i mła. Można zdobyć wiedzę na temat prawidłowego odżywiania się.

ANDZIA (29.11.2011 / 14:16)

HEJ. CZY KTOŚ WYKONYWAŁ TEN ZABIEG W ZIELONEJ GÓRZE???????????????????
PROSZĘ O ODP

Witam Od jakiegoś czasu korzystam z zab... Marek (9.01.2012 / 13:54)

Witam
Od jakiegoś czasu korzystam z zabiegu hydrokolonoterapii i pomimo początkowych obaw które ma lub miał każdy, to z czystym sumieniem mogę go polecić.
Oprócz bardzo dobrego samopoczucia zniknęły moje problemy z zaparciami i kłopotliwe gazy.

Jeśli chodzi o gabinety w Warszawie to zdecydowanie polecam PURE-MED na Ursynowie - jest miło, komfortowo i dyskretnie, dogodny dojazd metrem (natolin) i miejsca parkingowe.
Wcześniej zdażyło mi się korzystać z usług wspominanego wyżej gabinetu przy Nowym Świecie. Gabinet znajduje się w piwnicy, zaparkowanie samochodu jest niemożliwe no i terminal do płatności kartą jest notorycznie "zepsuty"

Marzena (9.01.2012 / 14:33)

Witam

Czy w Poznaniu również można wykonać zabieg hydrokolonoterpaii??

Witam, zdecydowałam się na wykonanie ... Ewa (10.01.2012 / 18:39)

Witam,

zdecydowałam się na wykonanie serii zabiegów w Warszawie ze względu na stan zdrowia - dużo toksyn i niechcianych elementów w krwi, które zobaczyłam na własne oczy przy badaniu żywej kropli krwi. Po I zabiegu byłam nieco zmęczona i nawet musiałam się zdrzemnąć...jednak oddanie stolca następnego dnia to była bajka ;)w sensie łatwości i ilości...
II zabieg wykonałam dziś jakieś 3 h temu. Jakies 10 min. po zabiegu poczułam się dużo lżejsza...przypływ energii :) nie było zamulenia jak po I, podobno dlatego że w I złogi trujące są tylko namaczane, a dziś jakaś część została usunięta...czuję to! :)
idę powtórnie za 4 dni dostać się do końca jelita, bo mam wrażenie że jest jeszcze czegoś się trzeba pozbyć...
również byłam pełna wątpliwości, ale teraz myślę, że jeżeli ktoś musi - tak jak ja, lub ma możliwość (przed kuracją odchudzającą czy przed zmianą diety) powinien skorzystać i dla jasności mówię o metodzie bezciśnieniowej. Sama bałabym się tej drugiej...nigdy człowiek nie wie co się w środku dzieje...może warto zrobić sobie przed tym jakieś badania - miałam USG narządów wewn.- > to dla innych potrzeb ale zawsze jakieś info. nie bardzo mam pomysł co innego zbadać...
Podobno jest jakiś test w aptekach na wykrywanie krwi utajonej w kale - to też może być metoda na wykrycie nieprawidłowości w jelicie jak ktoś ma lęki, że coś się może w trakcie zabiegu stać...
to tyle, mam nadzieję pozbyć się toksyn szybko - wspieram się ziołowymi lekami firmy Himalaya - wspomagam wątrobę i nerki w wydalaniu...mam nadzieję że to pomoże + oczywiście zmiana diety...zero konserwantów...mówię stanowcze nie \"śmieciom\", które są sprzedawane w marketach!!!

namaste

pozdrawiam!

Wykonywałam zabieg hydrkolonoterapii wie... Zdrowa (18.01.2012 / 10:02)

Wykonywałam zabieg hydrkolonoterapii wielokrotnie i jestem zachwycona rezultatami!!! Nie mam zaparć, czuję się lżejsza!
Rzeczywiście polecam wcześniejszą konsultację lekarską, aby w pełni wykluczyć jakiekolwiek ryzyko.

Monika (19.01.2012 / 12:20)

Ewa, a gdzie w Warszawie robiłaś zabieg, dziękuję za info.

MOnika

dla mnie to jedna wielka bzdura, zwykła ... jogi (20.01.2012 / 17:56)

dla mnie to jedna wielka bzdura, zwykła lewatywa tylko za dużą kasę, jeżeli ktoś schódł bo mu wyczyszczono jelito grube i w to wierzy, to jego sprawa ale ja wierzę w jedno - chcesz zwalić wagę jedz mniej

Ludzie czy Wy naprawdę nie macie na co k... Przeciwnik (30.01.2012 / 22:25)

Ludzie czy Wy naprawdę nie macie na co kasy wydawać. Jeżeli byłoby to zdrowe dla organizmu taki zabieg wykonywali by w szpitalach. Jeżeli ktoś nazywa panią wkładającą rurkę lekarzem to się myli!!!!. Czy ktoś z Was poprosił o pokazanie kwalifikacji tych osób!!!. Zabijanie flory bakteryjnej, która może nigdy się nie odbudować, naruszanie powierzchni jelit, czy wjeżdżacie w drogę jednokierunkową pod prąd? jelita są również ukierunkowane. Może lepiej tamtym otworem zaczniemy jeść !!! Ktoś Was tak wyprodukował, coś jest do czegoś i do tego ma służyć. To tylko Wasza psychika Was leczy że po zabiegu jest lepiej!!. Trzeba wziąść się za siebie :dieta, dużo ruchu itp. Żadna medycyna tego nie zaleca, ludzie robią pieniądze na niewiedzy innych, takie urządzenia można kupić na necie nawet na alegro!! i robią pieniądze (gwarantowany szybki zarobek) to było modne w USA lecz oficjalnie zabronione, ile osób z tego tytułu ma problemy lecz się nie przyznaje!!. Wybór należy do Was. A dobre opinie piszą ci, którzy Was naciągają.

Popatrzcie na komentarze !!! podpowiedzi... Przeciwnik (30.01.2012 / 22:49)

Popatrzcie na komentarze !!! podpowiedzi to czysta reklama dla naiwnych, adresy, jakie urządzenia, gdzie jest lepiej. Patrzcie na kwalifikacje personelu !!!! Zapytajcie swojego lekarza !!! co o tym sądzi. Co daje płukanie ?? nietrzymanie mięśnia zwieracza po którymś zabiegu, naruszenie błony śluzowej ochronnej zwiększa możliwość powstania zakażenia !!!. Potem hemoroidy itp itd. Czy ludzie robią odrobaczenia ??? tak pieskom kotom a sami mają robaki. Co z Nas wypływa podczas tego zabiegu ?? same brudy. A czy ktoś grzebie za przeproszeniem w swojej kupie ?? bo to jest to samo lecz nas nie interesuje bo po co ?? Ale że w rurce płynie to jest coś innego?? Nie to jest to samo tylko rozcieńczone !! i w szklanej rurce. Proponuję zrobić kupę do słoika nalać wody zakręcić i zamieszać gwarantuję że będzie to samo, a będziecie mieli pieniądze w portfelu .

Patrzcie na reklamę : "wspieram się zio... Przeciwnik (30.01.2012 / 23:06)

Patrzcie na reklamę :
"wspieram się ziołowymi lekami firmy Himalaya - wspomagam wątrobę i nerki w wydalaniu""polecam PUR..-MED na U...""ten swietny gabinet z Grouponu - to BioNa..ra w Wa..""Ja trafiłem do tego centrum z Gr,,,ona",dolegliwości miałam po zabiegu w Centrum Medycznym Bi...pol",itp,,itd,,,. Czekam na opinię odpowiedź lekarza specjalisty przyjadę w każde miejsce w Polsce aby zobaczyć kwalifikacje lekarskie i porozmawiać z lekarzem na ten temat. Jeżeli mi poleci na tzw"receptę" to idę na zabieg bez względu na koszty!!!!

Cześć, ja wybieram się na zabieg 13 lute... Małgosia (31.01.2012 / 08:49)

Cześć, ja wybieram się na zabieg 13 lutego. Zabieg bedzie wykonywał Pan dr. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. trochę się boję, ale podobno\"strach ma wielkie oczy\"

Mam 25 lat. Niestety moje problemy trwaj... Małgosia (31.01.2012 / 09:00)

Mam 25 lat. Niestety moje problemy trwają już od jakichś 5. wypróżniam sie 1 raz na tydzień-masakra. oprócz tego wciąż mam bóle brzucha, wzdęcia. Wciąż czuję się pełna i niekiedy wyglądam jak bym była w 4 miesiącu ciąży. Nie śpie po nocach-bo brzuch. w dzień niekiedy nie mogę pracować-bo brzuch. nie mam już sił. miałam robione najróżniejsze badania odnośnie jamy brzusznej(narządy) i wszystko ok. lekarze sami nie wiedzą co mi jest. prócz farmakologi jeździłam też do znachorów, leczyłam się medycyną chińską i nic. gdziekolwiek wychodzę to zawsze mam przy sobie espumisan na wzdęcia, nospe, verdin, tabletki przeciwbólowe-ile można. jak zabieg HYDROKOLONOTERAPI mi nie pomoże to już nic, bo wszystko możliwe zrobione. co wy na to? jestem ciekawa czy ktoś z was też miał takie problemy. błagam odpiszcie. do zobaczenia wieczorem

ja mam tylko jedno pytanie, czy negatywn... Ewa (16.02.2012 / 08:55)

ja mam tylko jedno pytanie, czy negatywnie o tym zabiegu wypowiadają się ludzie, którzy go zrobili? chyba nie... a może też nie mają takich problemów jak wypróżnianie raz na 2 tygodnie, a w takich wypadkach farmakologia już nie pomaga! sam fakt, że jest tyle reklam środków przeczyszczających świadczy jednak o tym, że są to problemy nie kilku osób ale wiekszości społeczeństwa! Mi hydrokolonoterapia pomogła niesamowicie! nie bede mowic w jakim gabinecie, skoro uważacie, że to reklama, ale fora właśnie są po to, by polecać jedne miejsca a odradzać drugie, powiem tylko tyle, że osoba, któa zabieg mi wykonywała MIAŁA CERTYFIKAT POŚWIADCZAJĄCY JEJ UMIEJĘTNOŚCI i nawet nie musiałam o niego prosić-po prostu wisi na ściane w gabinecie, w którym zabieg jest wykonywany...
Pozdrawiam, Ewa.

Witam wszystkich, tak czytam Wasze wypo... studentka medycyny (16.02.2012 / 12:36)

Witam wszystkich,
tak czytam Wasze wypowiedzi i zastanawiam się czy ktokolwiek bardziej zagłębił się w temat. Ja o tym zabiegu dowiedziałam się na zajęciach z farmakologii, podczas tematu omawiania leków przeczyszczających, prowadzący zajęcia profesor wyraźnie opowiadał o problemach z zaparciami i zalegającymi złogami, które wytwarzają toksyny jako chorobie już cywilizacyjnej. Okazuje się, że na rynku nie ma ani jednej negatywnej literatury na temat hydrokolonoterapii! Mówicie, że jak był by to bezpieczny zabieg to w szpitalach by go stosowali... otóż stosują tylko, że w postaci prostej lewatywy, a dlaczego? bo na oddziale proktologiczno-gastrycznym na 25 pacjentów 24 ma problemy z wyprożnieniem i pielegniarki nic innego by nie robily poza zabiegiem hydrokolonoterapii, a na to nie ma ani czasu (łatwiej zrobic w 5min lewatywe wlewając na raz 30l wody do jelita i zostawić pacjenta samemu sobie niż robić mu zabieg przez 45 minut, który daje o wiele lepsze rezultaty) ani pieniedzy (i maszyny do hydrocolonoterapii i sprzęt jednorazowy jest bardzo drogi, plus opłącenie osoby, która by to robiła całymi dniami..), a bez tego typu zabiegów nie da się np. wykonać czytelnego badania kolonoskopii. Jeśli chodzi o lekarzy, to nawet się nie dziwie, że nie "polecają" tego zabiegu, po 1 bedą Was miesiącami leczyć na zaparcia i wzdęcia, a każda wizyta u proktologa to w stolicy 150zł w górę a po 2 mają niezłą prowizję z przepisywanych leków- wybór należy do was...
i proszę was o nie komentowanie tego postu jakoby był reklamą zabiegu, ja po prostu sporo na ten temat czytałam i z ciekawości sama się mu poddałam, po prostu uważam, że jest to zabieg potrzebny każdemu, a w szczególności pacjentom cierpiącym na zaparcia lub mający w rodzinie nowotwory jelita,
pozdrawiam wszystkich dyskutujących

Dziekuję za wypowiedź studentki... ELA (19.02.2012 / 09:18)

Dziekuję za wypowiedź studentki medycyny. Wszystkich wątpiących jeszcze zapraszam na stronę Polskiego Stowarzyszenia Hydrokolonoterapii.
To jest dobry zabieg mimo ze tak dyskutowany.

Podpis studentka medycyny nic nie mówi, ... Przeciwnik (19.02.2012 / 21:21)

Podpis studentka medycyny nic nie mówi, każdy może dać nik jaki chce ........ lekarz, dr.itp itd... A kto się podpisał pod certyfikatem ???. Może komuś wystawić przepraszam wydrukować certyfikat, który można znaleźć w sieci ???

Przeciwniku, widzę, że szukasz dziury w ... Adam (20.02.2012 / 15:08)

Przeciwniku, widzę, że szukasz dziury w całym, nie musisz się już wysilać-wszsycy znamy Twoje zdanie ale ciekaw jestem czy poddałeś się zabiegowi?? łatwo mówić o czymś negatywnie, czego nie znamy, prawda?? Poza tym wszystkich wypowiadajacych się tu ludzi podejrzewasz o jakieś kłamstwa, reklamę itp a może sam po prostu jesteś przedstawicielem handlowym jakiegoś leku przeczyszczającego
anyway, forum jest po to żeby coś polecać lub nie, więc ja polecam bardzo gabinet na ursynowie w Warszawie, certyfikaty są i raczej (drogi Przeciwniku) na wydrukowane z internetu nie wyglądają pozdrawiam

Drogi Adamie ja jestem 45 latkiem w swoi... Przeciwnik (20.02.2012 / 21:36)

Drogi Adamie ja jestem 45 latkiem w swoim życiu przeszedłem dużo. Z zawodu jestem ... nie lekarzem, systematycznie ćwiczę, nie palę. Mam 185 cm wzrostu oraz 80 kg wagi w sumie wyglądam młodziej ludzie dają mi ok 30 lat wg wyglądu. Nie namawiam nikogo na leki i nie reklamuję niczego. Każdy ma możliwość wypowiedzi, ja Twojej nie neguję lecz reklamujesz coś, a ja nic tylko piszę prawdę. Bo tego mi nikt nie zabroni. Możesz nie zwracać uwagi a moje wypowiedzi miej gdzieś lecz może komuś dadzą do myślenia .

Drogi przeciwniku, nie piszesz prawdy a... Adam (20.02.2012 / 23:32)

Drogi przeciwniku,
nie piszesz prawdy a... piszesz SWOJĄ prawdę. i nie odpowiedziałeś na moje podstawowe pytanie, ale chyba wiem dlaczego
i ja nie reklamuję - ja polecam coś z czystym sumieniem bo wiem, że ludzi wykonujących ten zabieg jest mnóstwo a można zrobić to w mniej lub bardziej komfortowych warunkach - wiedziałem, że napiszesz, że reklamuję, dlatego też nazwy gabinetu nie wymieniłem, jeśli ktoś będzie chciał wiedzieć, to zapyta. Myślę jednak (z całym szacunkiem do Ciebie i Twoich poglądów Kolego), że większe prawo do wypowiadania się na temat hydrokolonoterapi mają osoby, które ją przeszły - to chyba najbardziej obiektywne wypowiedzi...i jestem przekonany, że jak w każdej sprawie są i zwolennicy i przeciwnicy.
Pozdrawiam.

witam dyskutujących, myślę że o wiele z... plywaczka (24.02.2012 / 00:38)

witam dyskutujących,
myślę że o wiele zdrowsze są metody naturalnego przywracania zdrowia niż pakowanie w siebie leków, które nigdy nie są obojętne dla naszego organizmu. staram się zdrowo odżywiać, pływam. skorzystałam z zabiegu hydrokolonoterapii najpierw w Łodzi bo w moim mieście nie było, a ostatnio dostałam ulotkę gabinetu z Toruia, gdzie mieszkam, więc tam spróbuję bo na miejscu. a zabieg poprawil stan mojej skóry, przestała boleć mnie głowa, czuję się lekko. myślę, że każdy powinien spróbować

ja bardzo polecam hydrokolonoterapię. i ... Karolinka (25.02.2012 / 12:34)

ja bardzo polecam hydrokolonoterapię. i wcale nie jest prawdą, że powoduje powikłania. ja chodzę do salonu, gdzie przed wizytą masz konsultacje z proktologiem, który stwierdza czy możesz. bardzo polecam na Nowym Świecie. SUPER ATMOSFERA, AŻ ZABIEG STAJE SIĘ CAŁkiem przyjemny :)

Widzisz Adamie to jest tak jak z wiarą> ... Przeciwnik (26.02.2012 / 10:36)

Widzisz Adamie to jest tak jak z wiarą> Jedni wierzą drudzy nie. Wszyscy pochodzimy od Adama i Ewy ten związek miał 2 synów Kaima i Abla tak głosi jedna książka. To jak my możemy pochodzić od jednej pary czyli dwóch facetów w dodatku braci ???? czy mieli oni dzieci (jak). To jest zagadnienie wiary kto w coś wierzy to go uleczy. Jeżeli to pomaga niech tak będzie ja nie korzystałem z takiego zabiegu lecz czytając w/w teksty widzę że niektórym to robi się przyjemnie podczas takiego płukania. Życzę wszystkim niech szybko wyzdrowieją z chorób wszystkich. Cały czas będę obserwował forum i będę czytał wszystkie teksty. Pozdrawiam .

A czy jest ktoś na forum kto jest dłuższ... Sss (7.03.2012 / 20:57)

A czy jest ktoś na forum kto jest dłuższy czas po zabiegu? Zastanawia mnie fakt jak długotrwałe efekty daje hydrokolonoskopia? Czy nie jest to tylko chwilowa ulga, która nawet po zmianie typu pożywienia nie daje nic na dłuższą metę? I dwa czy hydrokolonoskopia nie jest tym samym co cykl lewatyw?

Ps. Koleżanka studentka popełnila chyba maly błąd. W jelitach nie zmieści się 30l płynu, co najwyżej 3l..:)

Witam, planuję wybrać się na zabieg hydr... Ola (10.03.2012 / 20:05)

Witam, planuję wybrać się na zabieg hydrokolonoterapii. Czytałam, że na kilka dni wcześniej należy przygotować się nieco specjalną dietą (bez surowych warzyw i owoców oraz nabiału, a na 2-3 dni przed zabiegiem nalezy zrezygnować nawet z pieczywa i mięsa). I tego dotyczy moje pytanie- co w takim razie mam jeść. Ok, czytałam, że kaszę i gotowane niewzdymające warzywa- ale nie raczej nie zastąpi mi to śniadania, obiadu i kolacji przez 3 dni. Będę wdzięczna za jakieś porady :)

Jestem umówiona na zabieg za tydzień w S... Ewa (14.03.2012 / 11:29)

Jestem umówiona na zabieg za tydzień w Szczecinie (kupon z Goupona). Powiedziano mi,że dzień przed zabiegiem do godz. 18.00 mogę jeść normalnie, potem tylko woda. A w dzień zabiegu lekkie śniadanie do godz. 10.00, do 12.00 jakiś kefir + woda, a po 12.00 już zupełnie nic. Zabieg mam planowany na godz. 16.00

witam, chciałabym się dowiedzieć czy w... aniaa (25.03.2012 / 14:49)

witam,
chciałabym się dowiedzieć czy wy też PO zabiegu macie tak restykcyjną dietę??
2 pierwsze dni tylko jogurty, maślanki, kefiry naturalne, 2 kolejne kasze z gotowanymi warzywami, a w kolejnych można dodać gotowane mięso z kurczaka i rybę. zero kawy przez tydzień, sama woda i tabletki na odbudowanie flory... ;/

Właśnie jestem po pierwszym zabiegu w Kr... Małgosia (29.03.2012 / 10:17)

Właśnie jestem po pierwszym zabiegu w Krakowie w Nova Clinic. POlecam ! Personel super. Zabieg niebolesny, troszkę ciśnie i parcie niemiłe ale do zniesienia. Najważniejsze dla mnie to, że dostajesz super "sexi" gatki do kolan i nie świecisz gołą pupką. Po zabiegu też nie ma sensacji. A bałam się że nie dojadę do pracy. Wszystko ok. Polecam nie bójcie się .

RADOM RADOM czy w tej dziurze można wyk... paweł (2.04.2012 / 14:27)

RADOM RADOM czy w tej dziurze można wykonać taki zabieg, chyba wątpię w to jeśli tak to poproszę namiary i z góry wielkie dzięki PAWEŁ.P pelas5@op.pl

Witam, dwa tyg. temu poddałem się zabieg... Arek (4.04.2012 / 11:08)

Witam, dwa tyg. temu poddałem się zabiegowi hydrokolonoterapii w jednym z reklamowanych powyzej gabinetow w Warszawie. Zabieg wykupiłem w ramach "groupona". Wcześniej miałem problemy z wzdęciami i miałem nadzieję, że zabieg ten przyczyni się do usunięcia nieprzyjemnej dolegliwości. Na nastepny nie zdecydowałem się z obawy, że mógłbym go już nie przeżyć. Tuż po zabiegu rzeczywiście miałem uczucie lekkości. Jednak już kilka godzin później rozpętała się istna burza w moim brzuchu - niesamowicie silna biegunka a do tego mdłości i wymoty - tak jak w przypadku silnego zatrucia. Trwało to prawie dwa tygodnie!!! W tym czasie odczuwałem całkowity brak apetytu, nie mogłem nic jeść ani pić (starałem się cokolwiek na siłę). Oprócz środkow hamujacych biegunkę by ratować sytuację kupiłem środek osłonowy stosowany przy kuracji antybiotykowej typu Lacton. Po 2 tyg. odczuwam wolną poprawę. Nie jestem lekarzem. Moje wnioski: Wszystkim zainteresowanym ZALECAM ROZWAGE. Jest to napewno potężna ingerencja w nasz organizm. Natura nie przewidziała dla nas takiej kuracji. Opowieści o złogach i pasożytach w jelicie grubym uważam za straszak. Tak ma być. Zamiast wydawania tak pokaźnej sumy pieniędzy na wątpliwy zabieg polecam wszystkim zdrową dietę i sport. Napewno nigdy wiecej nie zdecyduję się na powtórzenie eksperymetu. Pozdrawiam wszystkich Czytelnikow.

Witam wszystkich, jestem aktualnie po d... konwaliaa (12.04.2012 / 09:07)

Witam wszystkich,
jestem aktualnie po dwoch zabiegach hydrokolonoterapii. Pierwszy zabieg zrobiłam metodą ciśnieniową, drugi bezciśnieniową w odstępie jednego tygodnia.
zabiegi bardzo różnią się od siebie. Ten, który wykonywany jest ciśnieniowo, jest niekrępujący i nie trzeba robić nic poza leżeniem i zaciskaniem rurki zwieraczami, natomiast metoda bezciśnieniowa to coś zupełnie innego. Woda jest tylko wprowadzana przez mały wężyk, a wypróżniać się trzeba samemu na specjalnym fotelu, w którym jest dziura. Mimo pierwszych skojarzen nic nie śmierdzi ale odczuwa sie pewnego rodzaju dyskomfort.. Jednak ta druga metoda wydaje się bardziej naturalna i nie ma ograniczenia w postaci rurki-może z nas wyjść wszystko. Odżywiam sie dość dobrze, piję dużo wody. Mi wystarczyły 2 zabiegi. Nie miałam żadnych kamieni. Po zabiegach (obu) wcale nie czułam się jakoś lekko. Po zjedzeniu posilłku-lekkiego w postaci kaszy z gotowanymi warzywami miałam okropne wzdecia, gazy i burczenie w brzuchu. Obecnie jestem dzień po drugim zabiegu wiec nie wiem jak moje samopoczucie bedzie wyglądało dalej-myślę że to się okaże niebawem. Jak nie zapomnę to napisze:-)

Aha. może jeszcze coś dodam. ja dostałam... konwaliaa (12.04.2012 / 09:20)

Aha. może jeszcze coś dodam. ja dostałam zalecenia aby jeść kasze, gotowane warzywa, zupy krem. Owoce nie powodujące wzdęć można jeść typu banany. Nabiał - w pierwszych dniach po zabiegu nie. Biorę tabletki osłonowe. I też jeden zabieg miałam z grouponu (zapomnialam wspomnieć). Zauważyłam, że całe mnóstwo komentarzy dodają ludzie, którzy robią reklamę więc uważajcie na te zachwalane linki i cudowne opisy. To wcale nie jest tak, jak próbują to przedstawić..

witam. widzę, że niewiedza doprowadza do... Kasia (13.04.2012 / 22:47)

witam. widzę, że niewiedza doprowadza do błednego logicznego myślenia. Zabieg hydrokolonoterapi składa sie z 3 procesów namaczania, odklejania i wypłukiwania. Owszem wypłukuje się toksyny i naturalną florę bakteryjną, którą się uzupełnia pałeczkami kwasu mlekowego. Zabieg wykonuje się raz na rok..proces namaczania-jelito wchłania wodę jak sucha gąbka położona na mokrej plamie..nastepnie proces odklejania -tak jak się namacza ścianę żeby zdrapać starą farbę tak odkleja sie stary przysuszony kał, który uwalnia kamienie kałowe, nst proces wypłukiwania kiedy wszystko leci do rurek i wypłukuje się m.in. glistę ludzką, która daje objawy tj, uczucie zmeczenia, ospania, worki pod oczami. Super efekt jest przy serii od 3 do 5 płukań w krótkim odstepie czasu czyli 2-3 dni przerwy, nie dłużej niż 7 dni bo na nowo to zasycha....robię ludziom ten zabieg już 4 lata i klienci często do nas do Zabrza wracają po roku by znowu mieć uczucie świeżości i lekkości. Zabieg jest prowadzony w komfortowych warunkach, nie ma zapachu ani innych nieprzyjemnych wydarzeń. ŚMIERC CZAI SIE W JELICIE GRUBYM, JELITO ZAKLEJONE NIE MA PROCESU WCHŁANIANIA NP. WITAMIN
Pozdrawiam....i nie takie straszne jak to malują;)

Wojciech (15.04.2012 / 19:20)

Witam!
Mam pytanie do Kasi gdzie w Zabrzu jest ten gabinet i jak go oceniasz

Miałam robiony zabieg w gabinecie w Szcz... Jaga (18.04.2012 / 09:36)

Miałam robiony zabieg w gabinecie w Szczecinie, metoda grawitacyjną z opisywanym wcześniej fotelem. Zabieg jest bardzo krępujący ponieważ trzeba wypróżniać się przy stojącym obok lekarzu. Wiem, że on widział to nie raz, jednak nie zmniejszało to dyskomfortu. Po zabiegu nie czułam żadnej różnicy, żadnej lekkości, spadku wagi ani zmniejszenia objętości w pasie. Moim zdaniem hydrokolonoterapia to zwykłe naciąganie do niczego nikomu nie potrzebne, a jedynie wypłukujące florę bakteryjną którą trzeba później odbudować probiotykami itp. W zasadzie płacimy komuś aby patrzył jak się wypróżniamy.

Witam wszystkich, mogę tylko polecić ten... Wiola (7.05.2012 / 01:35)

Witam wszystkich, mogę tylko polecić ten zabieg, całkowicie bezbolesny, wykonywany w miłej atmosferze, a efekty odczuwalne są już po jednym zabiegu. Złogi i brudy z jelita widzę w przezroczystej rurce, sporo tego było, mimo że nie jestem osobą otyłą.Zniknęły moje problemy z zaparciami, a także - dermatologiczne! W naszym dosyć małym mieście - Starogardzie Gdańskim wykonuje sie go już od około 10 lat, więc przeprowadzany jest naprawdę profesjonalnie.

Wiola (7.05.2012 / 01:38)

PS. Zapomniałam dodać, że był to gabinet Akumed.

Wykupiłam ten zabieg na grouponie, 89zł ... Zniechecona (14.05.2012 / 11:27)

Wykupiłam ten zabieg na grouponie, 89zł zamiast 200zł, gabinet znajduje się na warszawskim Zoliborzu. Byłam nastawiona bardzo pozytywnie, ale bardzo się rozczarowałam. Nie zauważyłam jakiejkolwiek zmiany lub poprawy. Jednak nie zraziłam się do tej metody oczyszczania organizmu, lecz do tego gabinetu. Raczej już tam nie pójdę. Strata kasy i czasu. Poszukam czegoś w innych gabinetach.

Dagma (19.05.2012 / 09:02)

ja dzisiaj mam ten zabieg, jak nie zapomnę to opiszę

Nie kupujcie hydrokolonoterapii na grupo... Anna Maria (22.05.2012 / 08:58)

Nie kupujcie hydrokolonoterapii na gruponie. To zawsze są gabinety złe które nie maja klientów lub nowe bez doświadczenia,często robią zwykłą lewatywę. Ja polecam SPRAWDZONY gabinet Butterfly w Warszawie. Mają kilkuletnie doświadczenie, profesjonalne pielęgniarki i lekarza proktologa który sprawdza czy możemy mieć zabieg zrobiony i odpowiada na nasze pytania.Ja raz w roku chodzę tam na serię 3 zabiegów i czuję się rewelacyjnie. Naprawdę warto wydać tę kasę.

Witam, niektóre wpisy są zabawne, nawe... zdrowy rozsądek (28.05.2012 / 16:56)

Witam,
niektóre wpisy są zabawne, nawet bardzo :) np. ten o \"ruchu jednokierunkowym\" w jelitach, czy ten o \"nigdy nieodbudowującej się florze bakteryjnej\". Zgodnie z tym ja i tysiące osób w samej Warszawie jesteśmy \"wysterylizowanymi autostradami\". Czyli wymioty i zaparcia (odwrotna perystaltyka) oraz antybiotyki już nie istnieją? A na dodatek \"dziurawymi\" (czytaj: niedożywionymi) skoro tak wiele cennych substancji odżywczych jest wypłukiwanych w trakcie zabiegu. Widocznie jelito cienkie zamieniło się rolą z jelitem grubym... haha

Witam. Jestem lekarzem. Od 10 lat w nasz... alex (30.05.2012 / 13:29)

Witam. Jestem lekarzem. Od 10 lat w naszej klinice wykonujemy zabiegi hydrokolonoterapii. Mamy bardzo dobre rezultaty, obserwujemy pacjentów. Ten zabieg ma swoje konkretne wskazania i przeciwwskazania. Powinno się go wykonywać tylko w zakładach medycznych, po wcześniejszym badaniu lekarskim. Pozdrawiam. Alex.

dziś byłam pierwszy raz i sama nie wiem ... jagucha (5.06.2012 / 19:29)

dziś byłam pierwszy raz i sama nie wiem co dalej.... nie jest to bolesne, czułam się dobrze, ale jakoś dziwnie prawie wcale nie miałam tych zanieczyszczeń, ani kamieni które podobno mają wszyscy, po ok 40 min leciała już zupełnie czysta woda. czy to możliwe, że po prostu pierwszy raz nie zadziałał, czy też mogę nie mieć tych złogów...???? proszę o opinię i poradę

@jagucha: W jakim gabinecie Pani była? T... Agnieszka (6.06.2012 / 08:43)

@jagucha: W jakim gabinecie Pani była? Te z grouponu z metodą grawitacyjną to zupełnie bez sensu,strata kasy. Niech Pani nie idzie tam po raz drugi, wiem z własnego doświadczenia, że będzie tak samo jak za pierwszym razem.

to nie było z grouponu, byłam w olsztyni... jagucha (6.06.2012 / 22:21)

to nie było z grouponu, byłam w olsztynie u Pawlika.
jeśli mam być szczera, to warunki takie sobie..... Pani, która to robiła,powiedziała, że tak jak u mnie się nie zdarzyło i sama nie wie, czy mam tak czyste jelita, czy tak nieczyste, że nie można tego ruszyć....
zaproponowała za tydzień na powtórkę.
Tylko czy nie szkoda kasy??

dziękuję, za podpowiedź
a jaka metoda jest najlepsza?

pozdrawiam Jagucha

Już korzystałam kilkakrotnie z wym. zabi... Lidia (14.06.2012 / 23:30)

Już korzystałam kilkakrotnie z wym. zabiegu w Sopocie. Fakt, że korzystam 1 lub 2 razy w roku, wiem, że rzadko.
Zgłosiłam się z problemami wzdęcia. Do dnia dzisiejszego nie mam już tego problemu, jednakże korzystam profilaktycznie. Polecam nawet zdrowym osobom - chociażby po to aby w przyszłości nie mieli problemów związanych z jelitem grubym. Zabieg ten doskonale oczyszcza cały organizm. Polecam wlewki ziołowe.

Prosze o informacje czy zabieg hydrocolo... Kacper (23.06.2012 / 17:07)

Prosze o informacje czy zabieg hydrocolonoterapii pomaga tez przy zespole drazliwego jelita.Ja mam odwrotny problem .Często nie wiem z jakiego powodu biegam do toalety, a innym razem nie załatwiam sie kilka dni, mam wzdęcia, a potem znów gonitwa kilka razy pod rzad.

Witam wszystkich zwolenników i przeciwni... Sabina (30.06.2012 / 15:26)

Witam wszystkich zwolenników i przeciwników Hydrocolonoterapi,jestem pielęgniarkom z 17 letnim stażem pracy mam ukończone 3 kierunki studiów podyplomowych i pracuję w takim gabinecie, jeżeli pacjent prosi o okazania kwalifikacji to nie ma problemu. Dla wszystkich przeciwników tej terapii, jeżeli chodzicie do lekarza to wiecie, że w praktyce zawodowej zdarzają się powikłania po leczeniu, zabiegach itp; tak samo w takim gabinecie mogą występować powikłania dlatego zabiegi wykonują wykwalifikowane osoby, które obserwują pacjenta są wstanie zapobiec takim powikłaniom. Lekarze nigdy nie byli za medycyną naturalą bo czują się zagrożeni, lepiej przepisać leki i z tej firmy jechać na zagraniczne wczasy, wiedząc że pacjent i tak wróci do gabinetu, niż stosować szeroko zrozumianą profilaktykę zdrowotną, jeżeli do zabiegów dołączymy właściwą dietę to większość problemów znika, z racji ukończonych studiów z Dietetyki prowadzę poradnictwo dietetyczne z którego niektórzy lekarze nie są zadowoleni, bo np. cukrzyca dobrze prowadzona dietą nie wymaga leków i taki lekarz nie pojedzie na zagraniczne wczasy z firmy, która je promuje. Czysty cyrk, jeden z Panów lub pani pisze że jeżeli lekarz przepisze na receptę to pójdą, o tuż coś co jest skuteczne i przynosi efekty nie musi być zalecane na receptę, a po drugie znam osobiście lekarzy proktologów, którzy uznają tą metodę za skuteczną w profilaktyce zdrowotnej i leczniczej. Na pewno warto skonsultować z lekarzem swój stan zdrowia, gdyż nie wszyscy mogą być poddani takiemu zabiegowi, ale gdyby pan który pisze tak negatywną opinię poczytał trochę na ten temat, to wiedziałby, że przed takim badaniem musi być wykonany wnikliwy wywiad zdrowotny, ale także żywieniowy, bo należy zmienić swoje nawyki żywieniowe i to jest główny klucz do sukcesu. Pozdrawiam

Zrobiłam 2 zabiegi co 3 dni (200 zł każd... zuzka (30.06.2012 / 20:04)

Zrobiłam 2 zabiegi co 3 dni (200 zł każdy). Efekt? Przez kilka dni "płaski brzuch" lecz po kilku dniach wszystko wróciło do stanu sprzed zabiegów, wzdęcia i zaparcia przede wszystkim... Pomimo odpowiedniej diety bogatej w błonnik...
Sam zabieg nieco rozczarował, spodziewałam się, że nieco więcej "śmieci" się pozbędę.
A tak na marginesie - na wadze nie byo żadnej zmiany...
Wniosek dla mnie: ściema za spore pieniądze. Niestety...
Pozdrawiam

\"Witam wszystkich zwolenników i przeciw... dalia (5.07.2012 / 15:59)

\"Witam wszystkich zwolenników i przeciwników Hydrocolonoterapi,jestem pielęgniarkom z 17 letnim stażem pracy mam ukończone 3 kierunki studiów podyplomowych i pracuję w takim gabinecie, jeżeli pacjent prosi o okazania kwalifikacji to nie ma problemu\" Sabinko może i robisz te zabiegi , może i ustalasz diety , są do tego specjalne programy ... ale z tą podyplomówką to przesadziłaś - popatrz na to co napisałas ile błędów

Droga Dalio jak dla ciebie błędy w tekśc... Piotrek (8.07.2012 / 17:17)

Droga Dalio jak dla ciebie błędy w tekście są miarą fachowej wiedzy to gratuluje głupoty!!! . Co ma piernik do wiatraka, a podyplomowych studiów jest od groma i tam nie sprawdzają pisowni tylko merytoryczną wiedzę. Dobry dietetyk nie używa pseudo programów tylko opracowuje sam diety, ja chodziłem do dietetyka i sam opracowywał zalecenia dietetyczne. Może ty opracowujesz diety na pseudo programach i boisz się konkurencji . Hydrokolonoterapia to coś nowego. Każda nowa metoda jest dokładnie analizowana przez potencjalnych klientów, więc i ja się poddam takiemu zabiegowi, a potem napiszę o swoim samopoczuciu w trakcie i po zabiegu.

Podstawowa sprawa przed podjęciem decyzj... Pacjent (15.07.2012 / 16:45)

Podstawowa sprawa przed podjęciem decyzji o udaniu się na zabieg hydrokolomoterapii to konsultacja z lekarzem, który oczywiście nie jest zatrudniony w gabinecie, gdzie taki zabieg planujecie przejść. Sam wywiad i zmierzenie ciśnienia w gabinecie to zdecydowanie za mało aby zakładać, że zabieg nie zaszkodzi(pewności nigdy nie ma). Niejednokrotnie sami nie wiemy, jakie mamy dolegliwości bez gruntownego przebadania. Ostrożnie też z podpisywaniem jakichkolwiek dokumentów. Czytajcie, czy nie podpisujecie oświadczenia o wyrażeniu zgody na zabieg po poinformowaniu o wszelkich możliwych komplikacjach i na własne ryzyko. Pozdrawiam.

Mieszkam w Stalowej Woli i nie moge znal... Anna (16.07.2012 / 19:11)

Mieszkam w Stalowej Woli i nie moge znalezc gabinetu w ktorym moglabym wykonac zabieg, moze ktos zna adres ewentualnie w okolicy do 60 km. Dziekuje

Gdzie w Białymstoku można wykonać dany z... socean (23.08.2012 / 15:44)

Gdzie w Białymstoku można wykonać dany zabieg hydrokolonoterapii?! Pomóżcie doradzając do kogo się udać?! Dziękuję za odpowiedź.

Ja byłam w Zielonej Gorze Na pierwszym ... Klaudyna (23.08.2012 / 18:58)

Ja byłam w Zielonej Gorze
Na pierwszym zabiegu wylatywał tylko kał(to co i tak bym wydaliła)
Na drugim czysta woda ;/ czyli nie ruszyło mi nawet tych kamieni kałowych-strata kasy!!!
Nie polecam Zielonej Góry

Dodam że w Zielonej Górze robią płukankę... Klaudyna (23.08.2012 / 19:22)

Dodam że w Zielonej Górze robią płukankę zwykłą wodą-a zalecana jest zakwaszana czy cuś...
Na dodatek zabieg trwa tylko pół godziny, mógłby godzinę bo zabiegi te nie sa tanie... 225 złotych!

Wszyscy są mądrzy, a czy ktoś wie jak zr... Arther (29.08.2012 / 17:45)

Wszyscy są mądrzy, a czy ktoś wie jak zrobić badania przed zabiegiem i jakiego typu?
Przeciwnik ma rację największą...Polacy maja taki zwyczaj, że jak wydali już kasę na coś, co nie działa, to ze wstydu czy dla podreperowania swojej psychiki, uważają, że to coś jest super...Wiele osób obiecało, że napisze po zabiegu jak było...Nikt się nie odezwał...Pewnie jak wjechali na jednokierunkową drogę pod prąd to był niezły crash...
P.S. Poszukje dobrego gabinetu w Lodzi ;)

tak, ja wiem jakie badania. Kolonoskopię... Gość (18.10.2012 / 10:33)

tak, ja wiem jakie badania. Kolonoskopię, a już na pewno w wieku po 50- siątce.
Przygotowanie przed tym badaniem, wyczyści jelito nie gorzej niż płukanie.

witam, odbyłam dwukrotnie zabieg. w zwia... iwo (25.10.2012 / 15:32)

witam, odbyłam dwukrotnie zabieg. w zwiazku z tym, że był to okres wakacyjny pierwszy raz przypadł na novaclinic w krk, a drugi bełchatów, nie pamietam nazwy ale nie sądzę, żeby w bełchatowie był wiecej niż jeden gabinet, więc można wyguglać. No i tak. Polecam klinikę w krakowie. Zabieg nie jest bolesny, ale na pewno daleki od przyjemnego. Pani, która go wykonuje masuje brzuch regularnie i delikatnie wpuszcza wodę. Zupełnie inne odczucia miałam po wizycie w bełchatowie. Kobieta ok. 50-tki, która wykonywała zabieg była lekarzem, ale nie uraczyła mnie masażem, kazała mi sama go sobie wykonywać. Zabieg był bardzo nieprzyjemny. Miałam częste wzdęcia i uczucie parcia było okropne. Najgorsze w tym wszystkim było to, że po zabiegu to uczucie nadal się utrzymywało i efekt był taki, że na drugi dzień w godzinach wieczornych wylądowałam na ostrym dyżurze w Piotrkowie Tryb. Nie piszę tego po to, żeby zniechęcić. Uważam, że idea zabiegu jest słuszna. Po zabiegu straciłam kilka kilogramów, unormowała mi się przemiana materii. Wypróżniam się regularnie i często. To dobry zabieg, wybieram się ponownie za kilka dni do krakowa, natomiast na pewno nie polecam Bełchatowa. zabieg był droższy niż ten w krk, i uważam, że kobieta która go wykonywała miała pacjentkę głeboko w dupie. osobiście jestem ciekawa jak mój organizm zareaguje na trzeci raz. jeśli podobnie jak po Bełchatowie, to z pewnością będzie to mój ostatni raz. pzdr.

Ściema, lipa i tym podobne... jest to n... Zawiedziona (26.10.2012 / 10:30)

Ściema, lipa i tym podobne...
jest to nic innego, jak wykonanie kilku lewatyw, tylko na leżąco, choć do toalety też każą wstawać...

usłyszałam, że mam leniwe jelito, dostanę nowotworu, ale oczywiscie, jesli przyjde na kilka kolejnych zabiegow, to wszystko naprawimy...

Po zabiegu zostało mi z pól litra wody w brzuchu, która wchłaniała się dwa dni, dopiero po zakonczeniu zabiegu powiedziano mi, ze to norma, chodziłam więc napompowana z brzuchem jak balon! Nie wiedziałam w co się ubrać, żeby to schować!

Chudnięcie to kolejny wymysł marketingowy. Absolutnie nie miało miejsca, mimo, ze jestem na diecie.
Okazało sie, ze wykonujacy to bioenergoterapeuta, ktory nie umial nawet zidentyfikowac sluzu wyplywajacego z jelita (opinia wielu lekarzy gastrologów) i nawymyslal, ze sa to kawalki białka, wiec jem za duzo nabialu... a nie jem go wcale!

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytan... Kasia/Londyn (12.11.2012 / 12:45)

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie: czy ktoś po zabiegu zauważył poprawę cery? Walczę z trądzikiem od ponad 8 lat i jestem już zmęczona. Próbowałam wielu kremów, antybiotyków, laserów i trądzik ciągle wraca. Aktualnie jestem w punkcie wyjścia i znowu próbuje znależć przyczynę, zresztą tak jest od poczatku - zawsze próbowałam znależć przyczynę a nie tylko leczyć objawy. Studiowałam trochę odżywianie człowieka na swoim kierunku i wiem jak ważne jest, żeby mieć jelita w dobrym stanie. Myslę też, że społeczeństwo nadal nie docenia ważnosci jelit w staraniach o dobre zdrowie. Wracając do tematu: rozważam poddanie się serii zabiegów i mam nadzieję, że to pomoże oczyścić organizm i zwalczyć trądzik. Może jestem tak zanieczyszczona, że jelita nie dają już rady i toksyny uwalniane są przez skórę? Będę wdzięczna za jakiekolwiek spostrzeżenia i wskazówki.

Zawiedziona, obawiam się, że już nie wej... basia (18.11.2012 / 21:21)

Zawiedziona, obawiam się, że już nie wejdziesz na to forum, ale gdybyś weszła, podaj namiar na ten gabinet, w którym byłaś, żeby wiedzieć czego unikać...

Zrobiłam ten zabieg w Szczecinie około t... Renata (5.12.2012 / 20:53)

Zrobiłam ten zabieg w Szczecinie około tygodnia temu, metoda grawitacyjna. Nie było to przyjemne uczucie. Jestem kobietą, a zabieg wykonywał mężczyzna. Poczucie dyskomfortu. Duża kupa w towarzystwie. Trwało około 40 minut. Przed zabiegiem miałam masaż brzucha wykonany. Pod koniec zabiegu zbieralo mi się na wymioty. Po zabiegu utrata wagi około 1kg. Trzeba stosować też dietę dwa dni maślanka, jogurt naturalny potem kasze dwa dni. Na czwarty gotowane mięso i jarzyny. Czyli ostra dieta. No oczywiście probiotyk by odbudować florę bakteryjną. Na drugi zabieg już się nie zdecydowałam, a pewnie moja psychika jeszcze bardziej. Jedno jest pewne apetyt mnie opościł, straciłam trzy kilogramy. Mam mieszane uczucia. Pozdrawiam. Renata.

Krycha (19.02.2013 / 12:59)

Idę dzisiaj o 16.30 na zabieg we Wrocławiu.
Opiszę wrażenia jutro.

piszę aby ostrzec przed zabiegami kupowa... Elka (13.03.2013 / 11:33)

piszę aby ostrzec przed zabiegami kupowanymi na zakupach grupowych typu groupon! byłam w gabinecie w warszawie, którego oferta na gruponie jest bardzo regularnie, podejrzewam że wynika to z braku pacjentów i wcale się nie dziwię że nie chcą tam chodzić! HYDROKOLONOTERAPIA BEZCIŚNIENIOWA jaką gabinet proponuje TO ZWYKŁA LEWATYWA NA KTÓRĄ SZKODA KASY! kilka dni później mimo niemiłych przeżyć z hydrokolonoterapią bezciśnieniową zdecydowałam się na zabieg ciśnieniowy: RADYKALNA RÓŻNICA! i w efekcie po zabiegu, w odczuciach, w przebiegu zabiegu, 100% higieny! POLECAM ALE TYLKO HYDROKOLONOTERAPIĘ CIŚNIENIOWĄ W DOBRYCH GABINETACH A NIE NA GROUPONIE! pozdrowienia

zuza (20.03.2013 / 12:26)

Krycha i jak????????????????? bo ja tu z koleżanką się zastanawiamy, daj znać!!!!

Elka, możesz mi napisać coś więcej?? Czy... JoWawa (2.04.2013 / 11:08)

Elka, możesz mi napisać coś więcej?? Czy to było na Żoliborzu, Bionatura??? Bo ja nie wiem czy mam iść czy nie. Teraz to się trochę przestraszyłam, że oni to robią nieprofesjonalnie... Napisz proszę co było nie tak. Z góry dzięki!

JoWawa dokładnie tak :( bardzo nieprzyje... Elka (4.04.2013 / 16:39)

JoWawa dokładnie tak :( bardzo nieprzyjemne odczucia zapachowe,czego nie doświadczyłam w gabinecie z hydrokolonterapią ciśnieniową, obsługa mało dyskretna...poza tym 0 jakichkolwiek pozytywnych skutków po zabiegu. Nie umywa się do zabiegów hydrokolonoterapi ciśnieniowej do ktorej potrzebny jest specjalny aparat, zabieg wykonywany jest na leżąco a nie na jakimś tam fotelu... i ja wiem że cena tych zabiegów na zakupach grupowych jest kusząca, ale to powinna być usługa medyczna na której nie należy oszczędzać! chodzi o wasze zdorwie, wybierajcie gabinety medyczne i zabieg ciśnieniowy! pozdrawiam

Zniechecona (11.04.2013 / 14:26)

JoWawa, nie idź tam, byłam tam, i zupelnie nie polecam.

Ja też kupiłam kupon na ten zabieg w bio... asia (16.04.2013 / 10:43)

Ja też kupiłam kupon na ten zabieg w bionaturze. Znalazłam jeszcze inne gabinety np.butterfly, gabinet Trea-centrum medycyny naturalnej i odnowy biologicznej, pure-med i l'alba vita. Ceny podobne, wszędzie po 250 zł za zabieg. Nie będę oszukiwać, że są to już duże pieniądze i jeśli mam je wydać, to chciałabym żeby zabieg był chociaż porządnie wykonany!:)

Gdyby zabieg nazywał się LEWATYWA, to gł... Doktor Kakaowe-Oko (30.04.2013 / 19:43)

Gdyby zabieg nazywał się LEWATYWA, to głupiutkie paniusie nie zdecydowałyby się wydać paru stówek za przepłukanie sobie doopska.

Nazwali to "hydrokolonoterapia" i klientek maja bez liku....

Głupota ludzka nie zna granic !

Czy ktoś zna adres gabinetu w zielonej g... Maryla (23.05.2013 / 15:49)

Czy ktoś zna adres gabinetu w zielonej górze, w którym wykonują taki zabieg. To dla mnie dość pilna sprawa.

Agness (4.07.2013 / 23:36)

Czy ktoś może polecić mi gabinety z okolic Trójmiasta

Możliwość dodawania komentarzy czasowo wstrzymana.


Diety

Czy istnieje dieta cud?

Na świecie istnieje mnóstwo rozmaitych diet, których stosowanie mniej lub bardziej pomaga nam straci...
Efekt jojo

Jak uniknąć efektu jojo?

Kiedy stosowana przez nas dieta okazała się być skuteczna i w końcu mamy naszą upragnioną figurę, sz...
Zdrowie zimą

Jak dbać o zdrowie w okresie zimowo - wiosennym?

Zimą odporność naszego organizmu spada, a wtedy stajemy się bardziej podatni na przeziębienia i inne...
Wygląd paznokci

Czy wygląd paznokci może świadczyć o naszym zdrowiu?

Wygląd paznokci może wiele o nas powiedzieć, np. jaki jest stan naszego zdrowia, czy żyjemy w stresi...

Co to jest PMS?

PMS to angielski skrót oznaczający zespół napięcia przedmiesiączkowego (PreMenstrual Syndrome). Nie ...
Tampony

Czy stosowanie tamponów jest bezpieczne?

Zdania na ten temat są podzielone. Niektórzy lekarze twierdzą, że tampony są całkowicie bezpieczne. ...
Kawa

Czy kawa szkodzi?

Spór o kawę trwa od wieków. Bez wątpienia jest to używka i potrafi uzależnić. Jednakże kawa pijana z...
Owoce morza

Czy owoce morza są tak wartościowe jak ryby?

Owoce morza czyli kalmary, kraby, langusty, homary, krewetki, małże i ostrygi są bogatym źródłem war...
Suplementy diety

Czy suplementy diety mogą szkodzić?

Slogany reklamowe zachęcają nas do zakupu różnorakich preparatów witaminowych, których stosowanie ma...

Co to jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to po prostu peeling wykonywany nie za pomocą środków chemicznych, ale za pomocą sp...
Odchudzanie

Jak skutecznie się odchudzać?

Chcąc stracić nadmiar tłuszczyku możesz skorzystać z kilku znanych i sprawdzonych sposobów. Masz do ...
Płaski brzuch

Jak zachować płaski brzuch?

Każda kobieta chce mieć płaski brzuszek, ale żeby to osiągnąć trzeba się nieźle napocić. Prawdopodob...
Dodaj opinię...  

Skuteczne odchudzanie!
Ta strona stosuje pliki cookies w celu poprawnego działania niektórych funkcji. Korzystanie ze strony z włączoną obsługą plików cookies (domyślne ustawienie większości przeglądarek internetowych) oznacza, że będą one umieszczane w Państwa komputerze (tzw. urządzeniu końcowym). Kliknij, by dowiedzieć się więcej o tzw. ciasteczkach...